Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Den finanční gramotnosti dorazil do Jičína

Marcela Anderlová, Iveta Gerychová | 22. 7. 2016 | Vstoupit do diskuze

Jak se školí Den finanční gramotnosti v Jičíně? Spoří děti, a co může přinést spolupráce se základní školou? Dozvíte se v článku Marcely Anderlové (M1) a Ivety Gerychové (C).

 V květnu a červnu proběhlo na základní škole v Jičíně celkem 12 lekcí finanční gramotnosti. Na ZŠ Poděbradova jsme s žáky šesté, sedmé, osmé a deváté třídy prošli základní pojmy spojené s rodinným rozpočtem a úvěry. Jelikož vedení školy je nakloněno tomu, aby děti měly základní povědomí o hospodaření s financemi, podařilo se navázat velmi příjemnou spolupráci, která vznikla za pomoci Ivety Gerychové (C), která v Jičíně podniká.

Dobrá pověst, byznys i inspirace

„Jelikož jsem v businessu rok a chtěla jsem se více dostat do povědomí lidí ve městě a udělat si zde dobré jméno, využila jsem možnosti projektu Den finanční gramotnosti a domluvila jsem si schůzku s paní ředitelkou na místní základní škole. Projekt jsem jí představila, pobavily jsme se o tom, jak vše probíhá a jaký přínos to bude pro školu mít. Slovo dalo slovo a díky velkému zájmu paní ředitelky a třídních učitelek celého druhého stupně jsme se dohodly na 2 termínech, v kterých jsme společně s mou vedoucí Marcelou Anderlovou odškolily 6 tříd. Toto školení mělo přínos hned v několika směrech.  Jednak jsme pozitivně působily na děti, které se naučily spoustu nových věcí zábavnou formou, navázaly jsme nové vztahy především s třídními učitelkami a získaly doporučení na další ředitele jičínských škol, s kterými zahájíme spolupráci v rámci projektu DFG v příštím školním roce,“ říká Iveta Gerychová (C).

Marcela Anderlová (M1) uvedla: „Nejraději pozoruji, jak děti diskutují u skupinové práce s výukovými plakáty DFG. Když se podaří je nadchnout a oni skupinově tvoří a vzájemně si obhajují, proč mají být pravidla na plakátu Finanční desatero právě v tomto pořadí…“

Důležitý je cíl

Děti nás při školení také hodně inspirovaly. V osmé třídě zazněla krásná odpověď na otázku: „Odkládáte si z kapesného nějakou část peněz?“ Jirka v první lavici se přihlásil a řekl: „Já si odkládám do kasičky. Zvládnu si měsíčně uspořit klidně i celé kapesné, když vím, na co si peníze spořím. Jakmile ale nevím a odkládám si jen tak, tak uspořím málo. Prostě potřebuji vědět konkrétní cíl.“

Jsme velmi potěšené, že naše spolupráce se ZŠ Poděbradova tímto nekončí a navážeme na ni v příštím školním roce. Celá akce měla úspěch, jak u dětí, tak u třídních učitelek. Paní učitelka Renata Bilanská nám napsala: „Váš kurz finanční gramotnosti byl pro děti velmi přínosný. Dozvěděly se mnoho nových pojmů a názornou formou si ve skupinách procvičily jejich význam. Děti s chutí spolupracovaly a potěšily je i drobné odměny za jejich snahu.“ A právě proto má tento projekt velký význam a nás těší, že můžeme být jeho součástí.  

84

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: