Partners Banka: Bankovní licence se blíží

Redakce | 22. 8. 2023 | Vstoupit do diskuze

Finanční skupina Partners splnila podle České národní banky všechny podmínky pro získání bankovní licence. „V současnosti tak realizujeme všechny technické kroky související s nabytím licence a v září očekáváme vydání tohoto rozhodnutí ČNB,“ konstatuje ředitel finanční skupiny Partners Petr Borkovec.

Partners Banka: Bankovní licence se blíží

Finanční skupina Partners tak počítá s tím, že do konce roku spustí banku v pilotním provozu a na jaře příštího roku ji otevře široké klientele. Nová poradenská banka ponese název Partners Banka. „Poradenství a bankovnictví k sobě patří. Bankovnictví řeší operativní krátkodobé peníze, běžné výdaje a platby. Poradenství se zabývá dlouhodobým bohatnutím a zajištěním životního standardu. Propojením obou světů získává klient snazší cestu ke kontrole svého finančního života,“ vysvětluje Petr Borkovec.

Banka „Mobile Only“

Partners Banka umožní lidem vybírat si i nadále z nabídky celého trhu, nikoli pouze produkty banky. Navíc bude „Mobile Only“. „Svým klientům nabídne banka špičkovou mobilní aplikaci, ve které si klient dokáže spravovat své finance velmi jednoduše a intuitivně. Nejedná se ale o další banku v mobilu, ale o finanční aplikaci pro správu všech finančních produktů a poradenských nástrojů. Na jednom místě tak klient získá informace o stavu svých investic, nastaví si platbu nebo porovná nabídku povinného ručení, protože se mu zrovna blíží výročí smlouvy,“ upřesňuje Petr Borkovec.

Čtvrtá největší pobočková síť

Klient ale nebude odkázán jen na mobilní aplikaci. I nadále bude moci využívat osobní a individuální péči finančních poradců Partners. Klientům bude navíc k dispozici pobočková síť Partners. Aktuálně je po celé republice otevřeno již přes 150 poboček a Partners Banka se tak po spuštění stane čtvrtou největší bankou, co se týče počtu obslužných míst.

Noví klienti banky, kteří nemají svého poradce, si budou moci v aplikaci vybrat finančního profesionála podle svých představ. „V apce budou profily nejzkušenějších poradců s informacemi o komplexnosti jejich služeb, objemech, certifikacích, vzdělání a zkušenostech. Informace budou dokonce obsahovat i osobnější informace, jako jsou věk, rodinné informace či hobby. Bude tak jen na klientovi, kdo mu bude ‚sedět‘ a koho si vybere. Na druhou stranu to nebude podmínkou a klient si nemusí zvolit žádného poradce,“ vysvětluje Marek Ditz, lídr projektu Partners Banky.

 

„Toto vše jsou oblasti, které bychom rádi pokryli při startu banky či velmi brzy po startu. Je to přitom teprve začátek budování ekosystému Partners Banky a její mobilní aplikace. Již dnes máme vymyšleno mnoho služeb, které zlepší finanční život našich klientů, rozšíří možnosti aplikace a pomohou v dalších rolích v životě nějak propojených s bilancí, tvorbou bohatství a finančním zdravím. Ty ale představíme až se spuštěním banky,“ uzavírá Marek Ditz.

 

2

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: