Partners Banka překročila 50 tisíc klientů tři měsíce od startu

Tereza Píchalová | 13. 6. 2024 | Vstoupit do diskuze

Partners Banka hlásí tři měsíce od svého oficiálního spuštění více než 50 000 klientů včetně dětí. V České republice se tak jedná o nejrychleji rostoucí banku v počtu klientů od vstupu na trh za posledních 15 let. Denně banka otevře 300 až 400 účtů, na kterých svým novým majitelům nabízí aktuálně nejlepší sazbu spořicích účtů na trhu bez omezení a administrativních podmínek, která dosahuje 5,06 % p.a. Unikátní prémiové balíčky již používá 15 tisíc klientů. Dětských účtů, které je možné od 3. června sjednat i online, bylo doposud otevřeno téměř 1 700.

Partners Banka překročila 50 tisíc klientů tři měsíce od startu

Partners Banka oslavila 3 měsíce fungování na českém trhu. Celkem 50 000 klientů má v současné době v bance uloženo téměř 19 miliard korun. S aktuálním počtem nových klientů se tak od roku 2007 jedná o nejrychleji rostoucí banku v České republice. V platbách kartou banka tento týden překonala hranici 100 000 karetních transakcí a také milník 80 000 vydaných aktivních karet. Průměrně projde všemi typy platebních transakcemi prostřednictvím Partners Banky 2,5 miliardy korun za týden. 

 

Vůbec první tuzemská poradenská banka nabízí svým klientům unikátní balíčky Pro jednoho, Pro dva či Pro rodinu. Jedinečný sdílený účet v rámci balíčku Pro dva, v jehož rámci jsou si oba majitelé účtů rovni, si v Partners Bance sjednalo již přes 3 700 dvojic. Rodinné balíčky s možností rozšíření o dětské účty, které je možné od 3. června sjednávat online, si v bance otevřelo již téměř 3 100 párů.  

 

„Za úspěch při rozjíždění nové banky považujeme, že téměř třetina našich klientů využívá unikátních balíčků, což je v době bezpoplatkových bank dobrá zpráva. Znamená totiž, že klienti jsou ochotni si za přidanou hodnotu a kvalitní služby připlatit. Z počátku si noví klienti sjednávali účty především prostřednictvím našich poradců. Trend se ale proměnil a dnes téměř polovina nových klientů volí sjednání nového účtu online přímo z pohodlí domova,” uvádí Marek Ditz, generální ředitel Partners Banky. 

 

Vše na jednom místě  

Nová banka Partners se od konkurence liší i svou aplikací, která slučuje finanční produkty od více než padesáti finančních institucí. Klienti si přímo v ní mohou sjednat účty, v nebankovní části pak mohou sledovat svoje investice, úvěry či pojištění. Uživatelům Partners apky se tak nabízí snadný přehled veškerých financí na jednom místě. 

 

„Od začátku měsíce mají klienti také možnost sjednat svým dětem účet online. Ohlasy na nově vytvořené dětské a teenage prostředí v Partners apce jsou více než pozitivní, děti zacházení s penězi hravou formou baví, a tak si i po vzoru Komenského učí. Dospělí na aplikaci oceňují snadnou kontrolu finančních toků a rozhodují, jak může dítě kartu používat, jaké má limity a za co může platit,“ uvádí Hana Wallenfelsová, vedoucí týmu Partners apky.  

 

Růst zdaleka nekončí 

 

Od spuštění banka neustále pracuje na rozšiřování svých služeb. V červnu pro své klienty spustila možnost SEPA plateb a chystá i možnosti ostatních zahraničních plateb. Na podzim tohoto roku plánuje i nabídku účtů v EUR.  Od září se mohou klienti těšit i na nabídku úvěrů a od listopadu na hypotéky. Ani tím ale ambiciózní cíle Partners Banky nekončí. Své služby plánuje nováček na trhu nabídnout také na Slovensku a v dalších zemích střední a východní Evropy. Ještě letos chce získat okolo 100 tisíc klientů, do pěti let chce mít alespoň 500 tisíc a do deseti let 1 milion klientů. Za deset let se chce Partners Banka z devatenáctimiliardové bilance dostat na 150 miliard korun. 

 

0

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: