Nová kniha Partners radí s finančním plánováním

5. 12. 2013 | Vstoupit do diskuze

Tištěná kniha Partners s názvem Jak ovládnout své finance je na světě. Obdarujte své klienty, známé i rodinu prestižní publikací, na které se podílela celá řada předních finančních odborníků Partners.

Slídilové po užitečných vánočních dárcích v prosinci v knihkupectvích naleznou publikaci se žlutou obálkou, v e-shopu Partners je navíc připraveno 400 kusů speciálních tyrkysových vydání v ceně 190 korun bez DPH. Autoři byli vybráni z odborníků na různé oblasti financí. Svůj čas a odborné vědomosti publikaci věnovali Evelína Kohoutková, David Kučera, Marcela Střelcová, Václav Valášek, Lukáš Urbánek, Jaroslav Hejný, Igor Polanský a Martin Tománek. Kromě toho se čtenáři mohou těšit také na vtipnou předmluvu známého ekonoma Pavla Kohouta.

Kniha za jeden rok

Kdo si představuje, že příprava opravdové knihy je snadná záležitost, bude nyní vyveden z omylu. Michaela Horáková, marketingová specialistka, práci převzala v momentě, kdy byl stanoven obsah a vybráni autoři, kteří se později stali hlavními tahouny celého projektu. „Moje funkce spočívala v tom, že jsem postupně od autorů požadovala, pročítala a v rámci zachování jednotného stylu připomínkovala jednotlivé kapitoly tak, aby mohly podstoupit korektury a proces schvalování. Zároveň bylo nutná koordinace s nakladatelstvím, zúčastnili jsme se řady jednání nad podmínkami a výslednými smlouvami,“ popisuje díl své práce Michaela, díky jejímuž pečlivému přístupu se dokončení knihy uskutečnilo za necelý jeden rok.  

„Kniha se velmi zajímavým, poutavým a čtivým způsobem věnuje problematice osobních a rodinných financí. Je důkazem toho, že ke správě vlastních financí není v mnohých případech potřeba specializovaného studia, ale zcela dostačující je dodržování zásad založených na obyčejném selském rozumu. Obdobná publikace na trhu chyběla a je výborným příspěvkem ke zlepšení finanční gramotnosti, jejíž úroveň není v České republice bohužel úplně lichotivá,“ vyzdvihuje přednosti zbrusu nového svazku Oldřich Šoba z kurzu €FA.

Jaroslav Hejný, autor sedmé kapitoly Jak ovládnout své finance

Zeptali jsme se autora kapitoly Nenadálé životní situace, Jaroslava Hejného, jak práce na „Jak ovládnout své finance“ vznikla a jak ho obohatila:

Práci na kapitole jsem zdědil po svém, v té době indisponovaném, kolegovi. Nabídku jsem přijal zejména poté, co jsem si uvědomil, že jednou z hlavních filosofií Partners je vzdělávání občanů v oblasti finanční gramotnosti. Pravdou je, že jsem na začátku neměl ani potuchy, do čeho jdu.  Čerpal jsem především ze svých zkušeností. Jsem ale perfekcionista, proto jsem se snažil také načíst spoustu dalšího materiálu. Nejhorší je vždy udělat první krok a také vyměnit intenzivní práci psavce za jiné aktivity včetně práce. Důležitou roli sehrála Michaela Horáková, která celé autorství koordinovala. Pravidelně nás upozorňovala na vše, co bylo zásadní. Doufám, že kniha pomůže spoustě lidem, aby spravovali své finance a konečně se podívali na to, co jim doma leží za smlouvy.

331

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: