Na kávě s Petrem Doušou

Radek Brož | 12. 11. 2019 | Vstoupit do diskuze

Má za sebou tři roky převratných změn v mimopracovním životě a vítězství jako nejlepší M3 loňského roku.

Na kávě s Petrem Doušou

Úspěšný manažer a schopný týmový hráč může být introvert. Alespoň Petr se za něj označuje a přiznává, že na některé lidi může působit až nepřístupně. „Mám za to, že se člověku žije šťastněji, když se nesnaží jen plnit očekávání okolí, ale najde si svůj styl, i za cenu, že ho ne každý pochopí. Okolí si časem zvykne a ocení i mé dobré vlastnosti,“ říká Petr. Za ty považuje smysl pro humor, loajalitu, týmového ducha a to, že dokáže v každé situaci najít řešení.

Chuť společného vítězství
Být za všech okolností svůj vyžaduje kus odvahy. Kde ji Petr bere? „Pramení ze sebejistoty, kterou získáte dlouhodobým sebepoznáváním a ujasněním si životních hodnot. Svou sebehodnotu neopírám jen o pracovní úspěchy. Stejně důležité je pro mě být dobrým člověkem.“

Ovšem ani o pracovní úspěchy není v Petrově životě nouze. Letos na konferenci převzal ocenění jako nejlepší M3. Dosáhnout největšího obratu ve své kategorii se mu podařilo mimo jiné díky týmu lidí, o nichž tvrdí, že každý jeho člen je v něčem lepší než Petr sám. Z jejich spojení pak plyne synergie. „Stejně tak jsme posílili synergii mezi byznys modely struktury, franšízingu a profi VIP konzultantů.“

Když přitom před dvanácti lety podnikání s Partners začínal, věřil, že stejně jako jeho vedoucí dokáže uspět. Od začátku ke svému snažení přistupoval jako k budování vlastní firmy. A dnes jako senior manager pomáhá budovat firmy svým týmovým parťákům. „Pokud chci vítězit, tak nejprve pomůžu k úspěchu svým lidem. Jejich výhra je potom automaticky i mým úspěchem. Navíc chutná o to lépe, když ji prožíváte ve více lidech,“ ví Petr z vlastních zkušeností.

Naplánovat rodinný život
Aby zvládl vyvážit pracovní a rodinný život, zavedl několik opatření. Také své mimopracovní aktivity plánuje dlouhodobě. Když tráví čas s rodinou, odkládá vždy telefon. „Po práci se na mě děti vrhnou, a než usnou, je to pěkná divočina. Od loňského léta tedy jezdím do kanceláře vlakem, abych měl alespoň dvakrát denně 40 minut pro sebe navíc. Kdo má děti, pochopí,“ směje se Petr.

Celý život také hodně sportuje a pokračuje v tom i přes své značné. Akorát ze závodního tenisu, fotbalu a fitness je dnes rekreační golf. Zrovna v srpnu pořádal svůj první golfový turnaj pro svůj tým a pozvané hosty. „Byl to skvělý relax se skvělými lidmi na vzduchu a v krásném prostředí,“ popisuje Petr Douša jeden z ideálních dnů, jež si díky své odvaze a nasazení může dopřávat. „Každý den, kdy se můžu svobodně věnovat tomu, na čem mi záleží a co přináší radost mně i lidem v mém okolí, považuji za ideální. 

3

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: