Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Na kávě s Karlem Jiříčkem

Radek Brož | 19. 10. 2018 | Vstoupit do diskuze

Přestaň dělat osobák a věnuj se víc lidem, byla rada, kterou dostal po předchozím povýšení. „Ale přestat dělat to, co vás baví a dává vám energii, je pěkná blbost,“ ví nedávno povýšený Karel Jiříček (M3).

Na kávě s Karlem Jiříčkem

„A druhá rada, kterou jsem dostal, byla, ať nestavím dům, že mě to zabrzdí,“ dodává. Dům dnes stojí a Karel je rád, že si má kde vyčistit hlavu, momentálně třeba stavbou dílny. „Nejlíp zrelaxuju fyzickou prací.“  A když vidí, že mu pod rukama něco vzniká, cítí se skvěle. Podobné pocity zažívá i jako manažer v Partners. Jeho plánem není primárně povýšení, ale růst obratu celého týmu. „Povýšení pak vnímám jako potvrzení, že jsme se někam posunuli. Jde o pozitivní období, kdy si lidé sami posouvají hranice možného,“ usmívá se zkušený podnikatel, který má však za sebou i horší časy.       

Po předchozí podnikatelské zkušenosti nechtěl o finančním poradenství ani slyšet. „Hanka Froňková mě napřed získala jako klienta, pak mi šikovně nasadila brouka do hlavy, fintou mě dostala na info, které mistrně zvládl Míra Pořízek, na druhý pokus jsem úspěšně dorazil na pohovor a zkusil to. A ono mě to začalo bavit,“ popisuje své začátky. Následovalo několik let růstu. Pak se mu přestalo dařit.

Risk v nečekaný čas

Přesto když vzpomíná na dobu před třemi lety, jako první mu naskočí slovo ÚSPĚCH. „Protože jsem to přežil. Ve své největší krizi jsem hodně zariskoval a teď se mi to pomalu vrací,“ vysvětluje Karel Jiříček. Tím riskem byla investice peněz i lidí z týmu do franšízy, pak i do druhé. „Už tehdy jsem věřil, že franšízy mají brutální potenciál růstu. A synergie franšíz se strukturou a s VIP CO je naprosto geniální – jak směrem ke klientům, tak směrem k náboru – máme pracovní i podnikatelskou příležitost. Mít franšízu a pochopit, co znamená VIP CO už v roce 2011, nemusel mi nikdo skončit. Téměř pro všechny bych měl vizi a super uplatnění.“ Zároveň před franšízanty smeká. „To je opravdové podnikání s úplně jinou odpovědností než ve struktuře. Každý, kdo to zvládnul, je u mě velký frajer.“

Obrat k lepšímu nenastal jen jeho zásluhou. Nešetří slovy díků lidem kolem sebe, protože podnikání vnímá jako týmový sport. „Když se mi nedařilo, zjistil jsem, kdo je opravdu přítel, protože ti jsou ochotni pomoci, i když jste dole. A dokonce nezištně.“ U Karlova nového startu byla opět Hanka Froňková. „Bez ní bych to nezvládl.“

Netrápit se nedostatky

Vzpomíná, jak mu ve chvílích, kdy nad ním někteří lámali hůl, pomohl i Petr Borkovec, který ho vzal do podnikatelského klubu. „Ocitl jsem se mezi borci, jakými jsou například Kamil Masný, Laďa Šabo, kluci Frantíci, Franta Pokorný a kupa dalších. Připadal jsem si tam občas nepatřičně, ale zachránilo mě to.“

Přestože je Karel Jiříček úspěšný podnikatel, který leccos zvládl, sebevědomí si pěstuje zdravé, a dokonce je si vědom i svých nedostatků. „Říkám všem, aby dělali naplno v čem jsou dobří a netrápili se tím, že jim zrovna něco jiného nejde. Každý má nějaký handicap a v něčem září. Toho si všímejte a budete úspěšní.“

Karel Jiříček

Vystudoval Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně. V Partners působí od roku 2008. Je ženatý, má dceru a syna.

4

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: