Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Partners vs. banka? Najdi tisíc rozdílů

Radek Brož | 10. 1. 2017 | Vstoupit do diskuze

Strávila 20 let v bankovnictví. Měla dobré výsledky, plnila plány, ale pocit naplnění získala až jako VIP Consultant v Partners. Přečtěte si inspirativní příběh Evy Stromšíkové.

Po absolvování gymnázia strávila rok studiem makrobiologie, které musela ze zdravotních důvodů ukončit. Pracovala jako vychovatelka ve školní družině, coby programová referentka v Domě kultury v Šumperku, nějaký čas působila jako provozní v rekreačním středisku. Plných dvacet let pak budovala kariéru v bance. Začínala na přepážce pro sporožirové účty, vymáhala pohledávky, dostala se až na pozici privátního poradce a team leadera.

Nejsem robot

„Bavila mě práce s lidmi a jejich životní příběhy. Podařilo se mi s klienty navázat bližší vztah. To snad dokazuje fakt, že ke mně chodili rodiče a potom i jejich děti.“ Co ji na práci v bance štvalo? Především neustálá kontrola plnění produkce. Přestože „plnila plán“ na sto dvacet procent, bylo to vedení pobočky málo. „Když můžeš sto dvacet, dáš i sto padesát!“ slýchávala pravidelně. „Pořád jsem si kladla otázku: Proč??? Za stejné peníze, bez pochvaly. Připadala jsem si jako robot.“ Naučila se disciplíně a schopnosti plánovat. A začala chtít víc.

Nemusím, ale můžu

„Vždy mě naplňovalo posouvat své hranice, měnit myšlení klientů v jejich prospěch,“ říká. A právě v tom se ztotožnila s vizí Partners. Pokud by měla vyjmenovat nějaké výhody, které nabízejí klasické banky oproti finančním poradcům, ani po delším přemýšlení ji žádné nenapadají. Lidé podle ní stále podléhají marketingovým trikům, které jim tvrdí, že pro ně banky udělají první poslední. „Díky množství produktů, které jsme schopni v Partners zprostředkovat, to dělat nemusíme. Jako VIP poradce říkám vše na rovinu, nemusím se za nic a nikoho schovávat. Díky tomu mohu každému klientovi nabídnout to opravdu nejlepší.“

Když hodnoty, tak skutečné

„Každý, kdo pracuje v bance, by si měl odpovědět na otázky: Baví mě tato práce? Vím, proč pracuji, a přináší mi to radost?“ Podle Evy řada z nich zjistí, že nesvoboda v rozhodování a odtržení od reality, které práce v bance přináší, řadě z nich vlastně nevyhovuje. Jen se bojí udělat rozhodnutí a postavit se na vlastní nohy. „Přitom mohou tolik získat. Svobodu rozhodovat o sobě, být odměněn za skutečné výsledky, získat nadhled a se svými klienty tvořit skutečné hodnoty.“

Strach ze změn? Kdepak

Eva Stromšíková se nebála udělat zásadní životní obrat po padesátce. A všem doporučuje, aby se nebáli změn. „Každý si to musí zvážit sám. Já se řídím heslem co tě nezabije, to tě posílí. A navíc se mi líbí výstižný výrok miliardáře Warrena Buffetta: Nepracovat pro radost je jako šetřit si sex na stáří.“

 

46

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: