Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Partners market pro mě byl jasnou podnikatelskou volbou

Radek Brož | 7. 5. 2017 | Vstoupit do diskuze

Díky energii a přístupu, s jakým se Marcela Kutláková v loňském roce postavila do čela pobočky Partners market v Českém Krumlově, má velkou šanci vybudovat dlouhodobě prosperující a úspěšnou firmu.

Jaká byla vaše cesta k franšízingu?
Moje cesta k franšízingu byla taková „rychlá“, řekla bych. V srpnu loňského roku mě oslovila moje ředitelka z poradenské sítě Petra Příchovská s možnou nabídkou, zdali bych měla zájem o vedení pobočky Partners market v Českém Krumlově. Během přibližně hodiny mi vysvětlila, oč se jedná, co by to pro mě znamenalo, v jaké fázi je pobočka nyní atd. A já si dala víkend na rozmyšlenou, abych tuto nabídku mohla probrat doma s manželem a rodinou. V neděli večer jsem Petře zavolala s tím, že do toho JDU!

Znala jste Partners předtím, než jste se začala zajímat o franšízu?
Společnost Partners jsem měla tu čest poznat v roce 2011, a to jako klient. Poptávali jsem s manželem někoho, kdo by nám pomohl refinancovat stávající hypoteční úvěr. Kamarádka mi doporučila poradkyni Dagmar Pechovou, se kterou jsme se potkali a začali se bavit o našich financích. V tu dobu jsem byla se svým druhým synem na rodičovské dovolené. Paní Pechová se zmínila i o možnosti podnikání v Partners. Přestože jsem předtím s oblastí financí neměla žádnou profesní zkušenost, zaujalo mě to natolik, že jsem jí za týden volala, s tím, že bych se ráda zúčastnila semináře. Vše se mi natolik líbilo, že jsem se do podnikání v Partners vrhla naplno, „bez ohledu“ na rodičovskou dovolenou. Od té doby působím v Partners. 

Věnujete se franšíze Partners market na plný úvazek?
Zcela. Upřímně si nedokáži představit, že by to mohlo být jinak, pokud chcete být úspěšný a vybudovat fungující pobočku.

A čemu se věnujete ve volném čase? Každý přece potřebuje nějak dobíjet baterky.
Věnuji se rodině, svým dvěma synům, kterým je 11 a 7 let, a samozřejmě manželovi. Tím bych výčet uzavřela. V tuto chvíli není čas a ani prostor zabývat se něčím dalším. Jsme jako pobočka na startu a je třeba se podnikání věnovat naplno. Jde o práci náročnou na čas i na psychiku.  Přesto se každé ráno nemohu dočkat, až přijedu do marketu, pozdravíme se s kolegy a půjdeme makat. 

Kdo vám pomohl se „rozhoupat“ a pustit do podnikání? Bylo to náročné rozhodování?
Troufnu si říci, že jsem člověk, který jde do všeho po hlavě, ať už s výsledkem úspěchu, či neúspěchu. Následně se z toho poučím a podruhé už stejnou chybu neudělám. Jsem taková už od malička, o všem podstatném jsem se rozhodovala sama. I moji rodiče věděli, že si jakýkoliv krok ve svém životě musím sama osahat.

Odrazoval vás od franšízového podnikání někdo?
Neodrazoval. A i kdyby ano, nenechala bych se a tím více bych si šla za svým. Naopak velkou oporou mi byl a stále je manžel Honza. Po šesti letech mého podnikání už má svatozář. Jeho podpora, zázemí, péče o naše děti a věčný úsměv na tváři jsou pro mě hnacím motorem a umožňuje mi to věnovat se práci naplno. Velký dík tedy patří mému muži.

Zvažovala jste otevření franšízy i u jiných provozovatelů bankovních či poradenských služeb?
Nezvažovala. Partners pro mne vždy byla a bude jasná volba.

Jak byste zhodnotila spolupráci s Partners? Byla vám poskytnuta dostatečná podpora z jejich strany při rozjezdu franšízy?
Spolupráci s Partners hodnotím velmi kladně. Děkuji touto cestou naší centrále: za podporu, za odpovědi, za brutální rychlost řešení, za super vytuněné následné vzdělávání a další věci.

Jak se dnes daří vaší pobočce a vám osobně? Jste se svým podnikáním spokojena?
V čele Partners marketu jsem poměrně krátce, přesto se nám za tu dobu podařilo pobočku personálně obsadit. Zvládli jsme dobře nastavit systém řízení, který je zásadní ve fungování a vzájemné kooperaci, toleranci a k vedení výsledků. Přebírali jsme stávající pobočku, která příliš nefungovala, a bylo nutné vyřešit s tím spojené záležitosti. Ale poradili jsem si. Vůbec největší radost mám z navázání spolupráce s poradci ze sítě. Našli jsme stejnou řeč, cestu a chuť jít do podnikání. Naše pobočka jim slouží jako servisní místo.

Co vám podnikání dalo nebo naopak vzalo?
Krásná otázka s jednoznačnou odpovědí: nevzalo nic, v tom mám jasno!

A co dalo? Mnoho kamarádů, skvělých kolegů, super klientů. Nechci, aby to vyznělo jako klišé, ale mám za zády jedinečnou společnost s úžasným byznysem, nadčasovým jednáním, znalostmi a vzděláním.

Měla byste nějakou užitečnou radu pro ty, kteří zvažují podnikání jako franšízanti?
Nehledejte odvahu, tu máte v sobě. Stanovte si jasné cíle, plánujte a jděte do toho naplno. Vrátí se vám to.

32

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: