Headhunterka roku 2025: Karolína Čermák

Zuzana Fendrychová | 11. 8. 2026 | Vstoupit do diskuze

Karolína Čermák je pro mě synonymem toho, že nic není nemožné. Její elán je nyní snad ještě větší, než byl před dvěma lety, kdy se stala ředitelkou (D1). Od letošního července je už senior ředitelkou (D2) – čemuž předcházela i pozice Headhunterky roku 2025 za 51 získaných nových lidí – a teď se bude plně soustředit na zisk pozice Partnerky. Snad ji na ni do dvou let uvidíme.

Headhunterka roku 2025: Karolína Čermák

Co pro vás vítězství v kategorii Headhunter roku 2025 znamená?

Předně děkuji všem těm novým talentům, které se rozhodly pro podnikání s námi. Vždy to neberu na lehkou váhu a cítím v tom nejlepším slova smyslu, že je to pro mě závazek a chci udělat maximum ze své strany pro to, aby byl ten člověk u nás úspěšný. Taky je to ale o mém tymu a o mně. Sobě jsem vděčná, že stále cítím touhu se posouvat a být lepší. A mému týmu za to, kolik srdce, lásky a drajvu do svého podnikání dávají. Kloubouček!

Jaké jsou tedy vaše byznysové cíle pro nadcházející období?

K 1. lednu 2028 být na pozici Partnerky.

Držím moc pěsti a fandím, aby to vyšlo! A prozraďte tedy jednu velkou věc, z níž máte opravdu nefalšovanou profesní radost?

No ta je teď velmi čerstvá. K 1. 7. jsme povýšili na D2. A navždy to bude jedno z nejkrásnějších povýšení (pozice Partnera to samozřejmě může zřejmě předehnat…), jelikož moje D2 byla až šestým povýšením v řadě. Povedlo se to k 1. červenci, povýšit dalších 6 lidí, včetně nového ředitele Pepy Dundra, a díky tomu jsem šla na D2 i já. Mám tu čest žít byznys princip „udělej úspěšné ostatní a budeš taky“. A to je něco, proč dělám přesně tenhle byznys, protože jsem takhle filozofii kariérového plánu chápala vždy. 

Pokud se ještě jednou ohlédnete za uplynulým rokem, co byl pro vás ten největší „aha pracovní moment“?

Určitě to, že jsem vyslala jasnou vizi, kam chci abychom se jako ředitelství výsledky dostali v následujících pár letech. A protože vím, že velká čísla naplníme jen přes nábor, tak pak další kroky byly jasný. Nicméně požehnáním z byznysového nebe byl start spolupráce s Radimem Lukešem a Zdeňkem Šimkem. 

Zpět ještě k pozici headhuntera roku – tím nemůže být každý. V čem se skrývá vaše hlavní „superschopnost“, kterou se odlišujete?

Makám nejvíc na sobě. A pak „až“ na mých lidech. Přijde mi, že častá rétorika vedoucích obecně se stáčí k pozornosti na ostatní, na to, v čem lidé v jejich týmu nefungují a co by měli posunout. Ale já tyhle otázky kladu primárně sama sobě. Posouvám sebe a tím nepřímo vytvářím prostor a možná i inspiraci pro růst mým lidem.

Jak dnes vypadá váš ideální přístup ke klientovi anebo nováčkovi, pokud jde o nábor? Co je z vaší zkušenosti klíčem k tomu, aby vám lidé stoprocentně věřili?

Že cítí, že to s nimi myslíme vážně. Že nám nejsou jedno. Což se ale paradoxně v praxi odráží i na tom, že máme odvahu říkat i nepříjemné věci. Neb prostředí netvoří to, co děláme a říkáme, ale to, co tolerujeme. A tím se řídím stoprocentně. Tím zároveň tvoříme ten vztah a tu důvěru. Protože mnohdy jsme ti první v životě nováčka, kteří k němu jsou opravdu upřímní a pravdiví. Nedáváme lidem to, co chtějí, ale to, co potřebují. Tak si já představuji roli lídra a snažím se jí naplno žít a učit mé současné i budoucí ředitele. 

Máte nějaký každodenní rituál, pracovní návyk nebo pravidlo, bez kterého byste si už nedokázal/a představit svůj úspěšný den?

Asi to, že si připomenu svůj záměr, prožiju si obří vděčnost za to, co všechno v životě mám, jaké dary mi osud nadělil, od dětí a partnera počínaje, firmou a hojností konče. 

Trh se neustále mění a klienti jsou čím dál náročnější. Jak se udržujete v profesní kondici a jak reagujete na technologické či legislativní novinky? A jak používáte k tomu všemu AI?

Zatím nijak, byť bych chtěla a mám velmi jasno, jak AI jednou mé firmě pomůže a s čím. Ale času je na rodičovské stále ještě trochu méně, než bych chtěla. Takže tyto inovace jsou v pořadníku. Vím, že pro dobudování Partnera a pro dosažení Partnera u mých lidí to není o AI, ale o tom, abychom sebe a je naučili práci s emocemi lidí, práci s motivací člověka atd. Takže paradoxně to všechno, co nám současné trendy nedají.

Proto mám pořád pocit, že dělám strašně jednoduchý byznys. Protože z mého pohledu absolutně nepodléhá a nezávisí na trendech současných. A to myslím naprosto pozitivně. Možná jen ty sociální sítě, to je obecně aspekt, který u lidí řešíme hodně, protože je beru jako něco, co by mělo být automatikou pro generaci začínajících podnikatelů ve firmě. 

Co byste na závěr na základě své cesty vzkázala kolegům v Partners, kteří by příští rok chtěli stát na vašem místě a ovládnout svou kategorii?

Že nebudou mít snadné ji vyhrát, protože já jsem ještě neskončila, teprve chytám formu, a to velký teprve přijde. 😊

Úvodní foto: archiv Karolíny Čermák 

 

0

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: