Největší koniny v životním pojištění. Peníze.cz a Partners je chtějí poslat do salámu

Tereza Píchalová | 1. 4. 2019 | Vstoupit do diskuze

Životní pojištění se mění k lepšímu. Pojišťovny s lidmi mluví srozumitelněji a hrají rovnější hru. Pořád se ale v pojistných podmínkách dají najít ustanovení, nad kterými zůstává rozum stát.

Největší koniny v životním pojištění. Peníze.cz a Partners je chtějí poslat do salámu

Největší tuzemský web o osobních financích Peníze.cz na ně chce s podporou finanční skupiny Partners upozornit hlasováním o největší Finanční koninu v životním pojištění. „Věříme, že pojišťovny se chytí za nos a do roka a do dne pošlou největší koninu do salámu,“ říká Gabriel Pleska z největšího českého webu o osobních financích Peníze.cz.

Životní pojistky mají pověst problémového finančního produktu. Důvody pro to jsou: připomeňme si průtoková pojištění s nulovou pojistnou částkou, přes která zaměstnavatelé odměňovali zaměstnance nedaněnými penězi, nebo „pojistky se spořením“, což bývala často nesmyslně nastavená investiční životní pojištění, nebo obecně poplatkovou strukturu investičních pojistek. 

Tuzemské pojišťovny se v posledních několika letech snaží napravit pověst jak sobě, tak životnímu pojištění. Některé zcela opouštějí kombinaci investic a rizikového pojištění, ostatní vylepšují a ztransparentňují pojistné podmínky a škrtají výluky.

Když se ale Martin Podávka, produktový ředitel Partners, probíral stovkami stran podmínek pojištění u českých pojišťoven, narážel na pasáže, které se v tom lepším případě nedají nazvat proklientsky laděnými. „Patří mezi ně možnost výpovědi smlouvy pouze jednou ročně alespoň šest týdnů předem, výluka běžných zdravotních problémů, jako jsou bolesti zad, nebo pojištění proti terorismu, které ale některé typy teroristických útoků vylučuje. Takové věci měl už dávno odvát čas,“ vysvětluje, proč se finanční skupina Partners rozhodla podpořit redakci Peníze.cz při upozorňování na konkrétní problematické pasáže životních pojistek.

O Finanční konině rozhodne svými hlasy veřejnost přímo na webu Peníze.cz. Hlasování potrvá od 1. do 30. dubna, vyhlášení bude v pondělí 6. května. Nápadité obrázky k anketě vytvořilo ilustrátorské duo Tomski & Polanski. 

Hlasování o největší Finanční koninu najdete zde:

https://www.penize.cz/financni-konina-2019

5

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: