Partneři ocenili své spolupracovníky

Lada Kičmerová | 12. 3. 2014 | Vstoupit do diskuze

Máme tu jaro a s ním k nám přicházejí tradiční jarní konference partnerů. Trio Petr KROUPA, Jitka LUCBAUEROVÁ a Petr WELSCH spojili své síly a uspořádali jednu z prvních velkých motivačních akcí roku.

Krásné slunečné, ale stále ještě poněkud mrazivé počasí, přivítalo první březnový víkend v Praze téměř čtyři sta účastníků konference v Orea Hotelu Pyramida v Praze. Účastníci jsou již zvyklí, že se akce podobného významu často uskutečňují o víkendech a dokonce i o svátcích. „Jde o rozbourávání stereotypů nastavených už ze školy nebo ze zaměstnání. Chceme narušit mantinely zaběhlého myšlení. Lidé pochopí, že možnost setkávání je výjimečná, že jim přinese něco pozitivního a že to v žádném případě není ztracený čas,“ vysvětluje v rámci svého školícího bloku Partner Jitka Lucbauerová.

Na nohou ve dne v noci

Tak jako vždy se před svými flipcharty v konferenčních salóncích objevila atraktivní sestava přednášejících. Senior Director Robin Šimek se ujal bloku s názvem „Krize přinášejí příležitosti“, Director Michal Balek se pozastavil nad tématem „Garantská práce, rychlé zapracování nováčka“, Senior Director Petr Welsch manažerům poreferoval o tolik důležité „Výchově osobností“. V odpoledním bloku se Partner Jitka Lucbauerová pozastavila nad tématem „Postoj, přístup, charakter“, východočeská em trojka Martin Vít zase nad „Důležitostí individuálních rozhovorů pro budování firmy“.

„Měl jsem téma ,Leadership aneb Budování vlastní značky‘, které v současné situaci považuji za jedno z nejstěžejnějších. Dnes je vše o výchově osobností. Manažeři v současnosti bohužel nedosahují kvalit, které by měli mít, proto jsem se rozhodl vzít si toto téma a podpořit v lidech pocit zodpovědnosti za společnou věc. Myslím, že jsem publikum svým výkladem zaujal,“ svěřil se Senior Manager Jan Pantůček nejen se svými pocity ze školení, ale pozastavil se také nad celodenním kolotočem, který s chutí absolvuje každou konferenci: „Na večer se těším. Byl jsem v přípravném výboru, tak vím, co nás čeká. Očekávám, že tak jako každou konferenci, budu mít do noci individuální schůzky se zájemci, kterých je pokaždé víc než dost. No a ráno zase školím. Večer sokolík, ráno sokolík,“ směje se Honza.

Jan Pantůček sklidil ocenění za nejrůstovější M3

Jeho slova potvrzuje Team Manager Jan Dvořák: „Honzovo školení bylo super. Byl jsem se podívat i na Jitku Lucbauerovou, té se také nedalo nic vytknout. Vnímám, že školení na této konferenci jsou výrazně zaměřena na postoje. Pro naše počínání je jejich vyjasnění jedním z nejdůležitějších předpokladů úspěchu. Ve školeních zaměřených na cíle, postoje, motivaci si každý může najít něco jiného, co se ho v dané chvíli dotýká. Slavnostní vyhlášení povýšených a nejvýkonnějších manažerů a následná party naopak přinášejí uvolnění. Všichni na konferenci nasbíráme velké množství energie a inspirace. Nováčci zažijí atmosféru úspěchu. V době, kdy jsem začínal, pro mě byla tahounem představa, že na pódiu budu jednou stát já sám“.

Z kluků jsou dnes osobnosti

Ve spokojenosti s úrovní jednotlivých přednášek panovala až neuvěřitelná shoda. Team Manager Jiří Gross se však od ostatních účastníků lišil v jedné maličkosti. Minimálně dva z přednášejících znal od útlého dětství, vlastního syna Tomáš Grosse a červenokosteleckého kanonýra Martina Víta. V dětství spolu hrávali fotbal. „Jsou to sportsmeni. Tím mi jsou nesmírně blízko. Když Martin na své přednášce přirovnával podnikání ke kolektivnímu sportu, mluvil mi z duše. Pokud lidé pochopí, že nepotřebujeme dvacet útočníků a dvacet brankářů, a dokážou sestavit kompaktní tým, tak nebudeme mít chybu. Martina znám moc dobře, sleduji jeho vývoj. A můžu s čistým svědomím tvrdit, že společnost Partners mění obyčejné kluky v osobnosti. Dnes mi dokázal, že má skutečně co předat. Mám to štěstí, že Partners můžu sledovat od zárodku v průběhu mnoha let, dokonce i v době, kdy jsem strukturálnímu byznysu příliš nevěřil. Ve finále se ukázalo, že si mladí šli vlastní cestou a udělali dobře. My jsme také párkrát rodiče neposlechli, že ano…,“ hodnotí Jiří.

Martin Vít ve školicí místnosti

Co zajímá účastníky?

V mezičase mezi přednáškami se v prostoru foyer tvoří drobné hloučky lehce unavených ale přitom usmívajících se jednotlivců. Nad otázkou, podle čeho si vybírají své školitele, dlouho neváhají, řídí se kombinací osobnosti a tématu. „Zaujala mě jednoduchost a lehkost, se kterou Jitka Lucbauerová o podnikání mluví. Jitka předává jasné poselství, proč se snažit dělat věci složitě, když to jde jednoduše‘. Musím souhlasit, že Jitčino školení bylo ve velké míře o osobním postoji. Snažila se v nás vyvolat odpověď na otázku, proč to chci dělat. Věřím, že pokud znám odpověď, bude se mi dařit,“ popisuje Kateřina Sodomková, Consultant. „Jitka i Petr Welsch se setkali v tématu nalezení té správné vášně pro svou činnost. Ta je s ohledem na dlouhodobost důležitější než všechny peníze. Když svůj blok končila slovy: ,Dělejte změny sami za sebe a začněte sami u sebe, měla jsem pocit, že prostě nelze jinak než souhlasit,‘“ dodává.  

Jitka Lucbauerová sklidila za své školení značné uznání

Vyhlášení vítězů ve velkém stylu

Účastníci se během konference také tradičně dozvěděli, kdo povýšil a kdo zaznamenal výjimečné výkony. Novými M1 se stali David Virág, Martin Garčar, Marcela Anderlová, Aleš Voráček a Petr Ptáček. Pocit z povýšení na M2 si na podiu užil Radek Strašík, Martin Šatra a Jan Drbohlav. Na nejčerstvější pocity jsme se zeptali Martina Šatry, který kromě povýšení na M2 sklidil také titul za nejrůstovějšího Team Managera: „Vyhlášení na konferenci je jedna z věcí, které k úspěšnému podnikání v našem byznyse patří a každému, kdo tvrdě pracuje, přeji, aby měl co možná nejvíce příležitostí si podobnou chvíli vychutnat. Největší emoce spojené s povýšením jsem si už prožil, proto jsem si na pódiu více užil převzetí ocenění za nejrůstovějšího Team Managera. Moment překvapení je skvělá věc. Když budu citovat klasika: ,Opravdu jsem to nečekal‘.“

Růst o 317 procent je úctyhodný, nedalo nám to, a tak jsme se Martina dále zeptali, jak takového úspěchu vlastně docílil: „V současné době s týmem intenzivně pracujeme na základních principech úspěchu v byznysu. V první řadě společně tvoříme vhodné prostředí pro růst, v druhé se pak zaměřujeme na práci se základním jměním každého jednotlivce, a sice osobním potenciálem spolupracovníka. Výsledky se postupně dostavují.“

Martin šatra a jeho chvilka slávy

Vzájemné vztahy, to je oč tu běží

Setkávání je vedle školení a vyhlašovacího ceremoniálu hlavní náplní dne a cílem mnoha účastníků. „Všichni sdílíme podobnou filozofii. Právě to je v Partners obohacující. I když jsem z jiné struktury, nejsem zde vnímána jako konkurence. Předávání tipů a zkušeností si vážím. Přejícnost je opravdu jednou z ctností Partners. Opačný přístup jsem poznala v jiné firmě, kde jsem dříve působila. Tam jsem takovou sounáležitost postrádala,“ uzavírá Barbora Ungermannová, Consultant. V průběhu večera bylo o zábavu postaráno, většina přítomných se nechala strhnout a vrhla se na taneční parket. Podpořili tak snažení svých kolegů při karaoke.

Celá akce se nesla v uvolněném duchu. Bylo vidět, že události podobného typu mají co nabídnout. Partner Petr Kroupa jménem svým a svých dvou spolupořadatelů Jitky Lucbauerové a Petra Welsche děkuje všem zúčastněným za spolupráci na organizaci jarního setkání Partners.

Fotografie ze školení, vyhlášení vítězů a následného bujarého večírku naleznete ve fotogalerii.

 

165

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: