Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

UniCredit Bank nabízí nejvýhodnější hypotéku na trhu

8. 10. 2019 | Vstoupit do diskuze

Hypotékám v UniCredit Bank se daří, za letošních prvních 6 měsíců jich banka poskytla o 60 % více, než tomu bylo v loňském roce. A to i navzdory faktu, že zájem Čechů o hypotéky na tuzemském bankovním trhu ve stejném období poklesl o 19 %. „Výhodný jednotný úrok platný pro všechny fixace a také individuální posouzení potřeb klienta – to jsou hlavní důvody, proč jsme v tomto segmentu úspěšní“, podotýká Dalibor Mička, manažer hypoték v UniCredit Bank.

UniCredit Bank nabízí nejvýhodnější hypotéku na trhu

Stoupli jste o 60 % a šli jste tak proti vývoji trhu, který poklesl o 19 %. Čím si to vysvětlujete?

Klienty k nám lákaly výhodné podmínky a nízké úroky hypoték. Náš přístup „vše za cenu jedné“ navíc umožňuje úročit stejně různé doby fixace a je tak výhradně na preferenci klienta, jakou fixaci si zvolí. Tato nabídka platí nejen pro nové hypotéky, ale i pro refinancování stávajících, které umíme až 24 měsíců dopředu.

To, že nabízíme výhodný produkt, potvrzuje i fakt, že podle odborného média Finparada.cz nabízíme v současnosti nejvýhodnější podmínky pro hypotéky na trhu.

Zvýšení zájmu pomohl i plynulejší proces vyřízení žádosti. Velmi intenzivně se věnujeme úpravám, které mají za cíl zjednodušit a zrychlit zpracování hypotéky v naší bance. Tři čtvrtiny žádostí mají smlouvu připravenou do 5 dnů od předání kompletních podkladů. Nejčastěji nám pak zpracování hypotéky až do finální smlouvy trvá 2,4 dne.

Jaký očekáváte další vývoj v oblasti hypotečních úvěrů?

Vždy říkám, že jakékoli pokusy o odhad vývoje úrokových sazeb jsou jako věštění z křišťálové koule. A vývoj posledních týdnů to opět potvrzuje. Od začátku roku sazby postupně rostly a všechny „zaručené“ odhady se shodovaly v tom, že hypotéky na konci roku budou atakovat hranici 3 %. Nyní to spíše vypadá na atak hranice 2%.

Pokud jde o vývoj hypotečního trhu, kromě notoricky známých dopadů regulace v oblasti posuzování bonity a vysokých cen nemovitostí, bude pro celý trh velmi důležité, jak dopadne aktuálně probíhající diskuze na téma předčasných splátek.

Chystáte pro klienty v oblasti hypoték nějaké zajímavé novinky?

Jsme silná banka s přeshraniční působností, což nám přináší řadu pozitivních zkušeností a umožňuje přistupovat k potřebám klientů individuálně. Vztah s klientem a osobní přístup k jeho potřebám je pro nás důležitý.

Nadále se budeme zabývat zjednodušením a zrychlením procesu zpracování tak, abychom byli schopni našim partnerům čas zpracování hypotéky garantovat. Pro zvýšení transparentnosti našeho procesu jsme zavedli       e-mailové a SMS notifikace, které naše partnery online informují, kde se právě jejich žádost nachází.

Jaké další produkty a služby patří mezi nejoblíbenější?

Určitě bych zmínil běžný účet U konto, který si klienti mohou zřídit a spravovat on-line a zcela zdarma. Výběry ze všech tuzemských i zahraničních bankomatů mají bezplatně, stejně jako veškeré on-line transakce. Stačí mít na účtu měsíční kreditní obrat alespoň 12 tisíc korun.

Klienti si chválí i naši PRESTO Půjčku, u které jsme v létě snížili úrokovou sazbu. Půjčka je flexibilní – zájemce si sám zvolí datum splácení, výši splátky a v průběhu plnění má možnost ji až pětkrát odložit.

Z novinek z nedávné doby bych zmínil spuštění Apple Pay. S tou si mohou naši klienti, vlastnící chytré zařízení od firmy Apple, nahrát kartu do digitální peněženky a díky tomu mohou pohodlně a bezpečně platit v obchodech, na internetu i vybírat hotovost z bankomatů s bezkontaktní technologií.

Děkujeme za rozhovor.

1

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: