Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pioneer nově patří pod Amundi. Soutěžte s ním o lístky na Kryštofa

Partners | 1. 9. 2017 | Vstoupit do diskuze

Společnosti Pioneer Asset Management a Pioneer investiční společnost jsou od 3. července součástí skupiny Amundi – největšího správce aktiv v Evropě a jedné z desíti největších investičních společností na světě. Dále budou na trhu působit pod obchodní značkou Amundi Asset Management. O tom, jaké výhody toto spojení a nová obchodní značka v praxi přinášejí, jsme hovořili s Alešem Procházkou, manažerem pro prodej a distribuci.

Pioneer nově patří pod Amundi. Soutěžte s ním o lístky na Kryštofa

Společnosti Pioneer nyní patří do skupiny Amundi. Co nového toto spojení přinese?
Posílí se tím naše vedoucí postavení v obsluze retailových sítí, vývoj nových produktů, nástrojů a služeb pro klienty. Budeme moci vylepšit a dále rozšířit naši produktovou nabídku. Globální klientská základna s více než stem milionů retailových, institucionálních a firemních klientů potvrzuje schopnost Amundi získat si důvěru širokého spektra privátních i veřejných investorů na celém světě. Skupina spoléhá na své rozsáhlé zkušenosti a úzké vazby se světovými manažery, distribučními platformami a retailovými sítěmi v Evropě, asijsko-tichomořském regionu a Severní Americe.

Díky integraci Pioneer Investments – uznávaného správce akciových, dluhopisových a smíšených (multi-asset) portfolií, bude možné klientům nabídnout ucelenou škálu produktů a investičních řešení řízených specializovanými investičními týmy. Patří mezi ně jak aktivní portfolio management (akcie, dluhopisy, pokladniční poukázky, řešení zaměřené na likviditu, akcie a dluhopisy rozvíjejících se trhů, americké dluhopisy a akcie, portfolia složené z různých aktiv (multi-asset portfolia)), tak produkty pasivní správy portfolia, jako jsou ETF, indexové nástroje a smart beta produkty, strukturované a garantované produkty i reálná a alternativní aktiva.

Budete už teď nějak měnit svou produktovou nabídku?
Aktuálně zůstává nabídka produktů beze změn, a to včetně názvů produktů a jednotlivých fondů Pioneer. Do budoucna je naším cílem produktovou nabídku postupně rozšiřovat a obohatit ji tím nejlepším z obou skupin. Začneme porovnáním nabídky všech produktů. Naším cílem bude identifikovat možný překryv v nabídce a příležitosti k její racionalizaci tak, aby to bylo přínosem pro klienty. V plánu je například sloučení lucemburských rodin fondů Amundi a Pioneer, které by mělo nastat v horizontu jednoho až dvou roků.

Co se spojením změnilo pro naše společné klienty?
V tuto chvíli se pro klienty v podstatě nic nemění – kontaktní místa, osoby a bezplatné linky i po spojení zůstávají stejné. Všechny obchodní pokyny mohou klienti zadávat obvyklým způsobem, prostřednictvím stávajících distribučních míst. Novinkou, viditelnou na první pohled, je změna loga a obchodní značky z Pioneer Investments na Amundi Asset Management. S tou se klienti i distributoři budou nově setkávat v sídle našich společností a na všech našich propagačních materiálech.

Při příležitosti spojení sil Pioneeru a Amundi připravili v Pioneeru soutěž pro poradce Partners. Hraje se o vstupenky na koncert skupiny Kryštof na Strahově. Koncert se koná už 16. září a soutěž běží do poledne 11. září. Stačí správně odpovědět na kvízové otázky. Další instrukce najdete přímo v kvízu na Peníze.cz.

9

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK