Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Conseq penzijní společnost má zlatou medaili

Admin | 27. 3. 2017 | Vstoupit do diskuze

Náš významný obchodní partner - Conseq penzijní společnost a naši společní klienti v rámci doplňkového penzijního spoření mají velký důvod k oslavě. Globální akciový účastnický fond v roce 2016 dosáhl ročního zhodnocení ve výši 10,81 % a obsadil tak ve srovnání s ostatními penzijními fondy první příčku. Tyto skvělé výsledky jsou jasným argumentem, pro využívání doplňkového penzijního spoření jako nástroje, který umí vytvořit finanční rezervu na stáří. Navíc s velmi štědrou státní a daňovou podporou.

Conseq penzijní společnost má zlatou medaili

Přestože se akciovým trhům v uplynulém roce obecně dařilo a i pro rok 2017 drží Conseq penzijní společnost pozitivní výhled, v čase mohou výrazně kolísat. Z obavy o svoje úspory se tak někteří klienti uchýlí k volbě konzervativnějších fondů či nadále setrvávají ve „starých“ fondech bývalého penzijního připojištění. Pokud jim však do důchodu nezbývá více než pár let, poskytují dynamické účastnické fondy výrazný potenciál vyššího zhodnocení.

V případě, že by klient pomocí dynamických fondů rád dosáhl na vyšší zisk a zároveň by se chtěl ochránit proti výraznému poklesu krátce před odchodem do důchodu, může využít asistovaných strategií nabízených v rámci penzijního programu Zenit. Ty v počátku využívají potenciálu akciových fondů, v závěru programu však podíl dynamické složky snižují ve prospěch dluhopisové. Tak dochází k postupnému snižování rizikovosti, aby hodnota portfolia již příliš nekolísala a nebyla ohrožena krizí na finančních trzích. Pro větší jistotu si klienti, kteří mají více než deset let do důchodu, mohou k programu sjednat navíc i garanci, která zajistí návratnost veškerých vkladů, státních příspěvků i uzamčených výnosů. U Consequ tedy neplatí, že přechodem z PP do DPS klient přijde o zákonnou garanci. Conseq má tedy řešení i pro konzervativní klienty.

Analytici se shodují, že doplňkové penzijní spoření má stále své místo na trhu finančních produktů. Mezi jeho klíčové výhody patří zákonem regulované poplatky, státní příspěvky (až 230 Kč měsíčně) a možnost snížit si daňový základ až o 24 tis. ročně. Rozhodně nesmíme zapomenout ani rostoucí poptávku firem po příspěvcích právě na penzijní spoření jako zaměstnaneckém benefitu. Od ledna 2017 navíc s navýšením limitem na 50 tis. ročně.

Pro poradce Partners, kteří mají zájem o bližší informace ohledně doplňkového penzijního spoření a programu Zenit, nabízíme i produktová školení zaměřená výhradně na penze. Na školení vám podrobně vysvětlíme problematiku penzijního spoření, představíme program Zenit a jeho jednotlivé strategie a zodpovíme vaše dotazy.

Dorota Žabková,

Key Account Manager Conseq Investment Management, a. s.

V případě dotazů či zájmu o školení se na mě neváhejte obrátit na dorota.zabkova@conseq.cz.

PS: Naše penzijko už brzo elektronicky přes FIP

15

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK