Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pomáháme Valerce. Zlepšuje se jí motorika

Markéta Daxnerová | 3. 8. 2017 | Vstoupit do diskuze

Dvouletá Valerie Petrová trpí od narození celkovou svalovou slabostí. Pomoci jí může jen nákladná léčba ve Francii. Senior Manager Petr Skula pro ni získal od charity Partners 100 tisíc korun. A Valerka má díky tomu za sebou už první aplikace léků.

Pomáháme Valerce. Zlepšuje se jí motorika

Valerce, dceři dobrého známého Petra Skuly, od narození komplikuje život boj se svalovou atrofií. Ve svých dvou letech není schopná jakéhokoliv koordinovaného pohybu, kromě mimických svalů, a je upoutaná na speciální kočárek, nebo je umístěna ve vertikalizátoru, který ji pomáhá udržet polohu v sedě se vzpřímenou hlavičkou. Bez okamžité nákladné zahraniční léčby holčičce hrozila zástava srdečního svalu a smrt.

Petr Skula pro ni prostřednictvím Charity Partners získal 100 tisíc korun a Valerka tak mohla odjet na první aplikace léků na pařížskou kliniku. „Malá Valerka je stejně stará holčička z naší vesnice jako je můj malý Péťa. Už byla čtyřikrát na aplikaci léků ve Francii a začíná se ji zlepšovat motorika v ručičkách. Jsem velice rád, že jsme mohli pomoci. Děkuji všem!“ říká s úsměvem Petr.

Valerce držíme palce. A také všem lidem, kteří se rozhodli pomáhat.

30

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK