Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vít Randýsek: Nejvíc mě motivují úspěchy lidí v mém týmu

Lucie Weissová | 4. 7. 2017 | Vstoupit do diskuze

Vít Randýsek (M3) zahájil svou profesní dráhu u Partners před osmi lety a od té doby úspěšně stoupá vzhůru. Jakou volí strategii při výběru nových lidí do týmu, co ho pracovně motivuje a kdo jej inspiruje?

Vít Randýsek: Nejvíc mě motivují úspěchy lidí v mém týmu

Jak obtížné je v dnešní době nízké nezaměstnanosti sehnat nové lidi do týmu?
Když jsem v roce 2009 začínal, nebyl problém, aby bylo na Infu plno. Dnes už je obtížnější naplnit ho. Mám pocit, že to v mojí struktuře funguje ve vlnách. Je období, kdy Info plníme, a pak přijde období půstu. Tehdy se ptám sám sebe, co děláme špatně. Ale nevzdáváme to a makáme dál. Snažím se tým omladit, proto se zaměřuji na skupinu lidí 23–28 let. „Náborovat“ dnes člověka ve věku okolo 33 a více let je problém. Už mají rodiny a závazky v podobě hypotéky a nechce se jim opustit komfortní zónu – své jisté. Velkou překážkou, na kterou v poslední době narážím, je vliv okolí – známých, rodiny…

Co je pro vás při náboru nových spolupracovníků nejdůležitější?
Nejdůležitější je, aby měli tzv. „tah na bránu“. Byli hladoví, nešli s davem, ale budovali si svou vlastní cestu. Nové kolegy hledám v podstatě všude. Musím být stále ve střehu, protože nevím, kdy narazím na toho správného člověka. Pátrám mezi klienty, sportovci, učiteli a samozřejmě neustále pracuji a doplňuji svůj osobní potenciál.

V Partners působíte již osmým rokem a úspěšně stoupáte vzhůru. Co vás motivuje jít dál a jak si motivaci udržujete?
Nejvíce mě motivují úspěchy lidí v mém týmu. Cítím, že teď jsou tam ti správní, na něž se mohu spolehnout a se kterými táhneme za jeden provaz. Máme stejnou vizi a tou je vybudovat firmu na pevných a stabilních základech. Nesmím také zapomenout na našeho nového ředitele Miroslava Ráju, s nímž jsme zavedli pár nových a fungujících věcí. Mezi ně patří např. DRF (Den rozvoje firmy), kdy se jednou za čtrnáct dní v pátek scházíme a „navoláváme“ pouze pohovory. Dalším důležitým prvkem jsou pravidelné termíny Infa 1. Podmínkou jeho konání je účast minimálně tří nováčků. U těchto „novinek“ je stěžejní právě pravidelnost a dodržování stanovených termínů. V neposlední řadě je mou velkou motivací a cílem mít co nejvíce dobře fungujících kanceláří v našem regionu.

V čem nacházíte inspiraci? Máte nějaký svůj podnikatelský vzor?
Ano, mám. Je jím Bruce Dickinson, zpěvák skupiny Iron Maiden, dnes už spíše úspěšný podnikatel v oblasti letecké dopravy. Inspirující je jeho neutuchající energie. Do všeho jde i ve svém věku 58 let na 100 % a nic nevzdává.

Dostal jste se někdy do fáze, že jste chtěl s podnikáním skončit? Pokud ano, co vás nakonec přimělo krizi překonat a pokračovat?
Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Mou oporou je rodina, hlavně manželka, se kterou řešíme „krizové situace“, a která mi umožňuje podívat se na situaci z druhé strany – z pohledu nezávislého člověka. Hodně energie také čerpám z úspěchů lidí ve firmě.

14

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK