Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Michal dal přednost praxi a podnikání

Radek Brož | 28. 12. 2016 | Vstoupit do diskuze

Na ranklistech se Michal Farský (M3) dlouhodobě umisťuje na předních místech. Přesto zažil chvíle, kdy se zdálo, že se ani velká snaha necení. Jak se mu podařilo nepříznivý vývoj obrátit?

Michal dal přednost praxi a podnikání

O existenci Partners se dozvěděl při pohovoru s Robinem Šimkem (dnes D2) před osmi lety. Měl za sebou nedokončené studium na vysoké škole a podnikatelskou zkušenost. „Když jsem zjistil, jaký je rozdíl mezi tím, co nás učí ve škole a jak to chodí v reálu, rozhodl jsem se studium ukončit. Místo teoretického vzdělání jsem dal přednost praxi a podnikání.“ Zaměstnancem se stát nechtěl. Na příkladech z rodiny viděl, jak je takový pracovní model svazující. Po skončení školy vstoupil jako společník do firmy obchodující s ratanovým nábytkem. Po dvou letech se mu zdálo, že se jejich byznys příliš nerozvíjí, a ani samotný obor podnikání ho tolik nebavil. A tak ho změnil.

Rozjezd přes překážky

Do finančního poradenství vstupoval jako nepopsaný list. Na začátku ho podpořila jen máma. „Na tom, kde dnes jsem, má velkou zásluhu právě ona. Okolí se na mé rozhodnutí dívalo dost skepticky. Přece jen mi bylo jen jedenadvacet a byl jsem známý především tím, že jsem deset let jezdil závodně na skateboardu,“ směje se po letech. Naopak otci se jeho záměr stát se finančním poradcem vůbec nezamlouval a jeho klientem není dodnes. Michala to neodradilo. Rozjezd nebyl jednoduchý, překážek na startu bylo víc. Michal Farský se ale řídí heslem: Není důležité, co se ti stane, ale jak na to zareaguješ. To samé dnes říká i svým lidem. „Je jasné, že se někdy nebude dařit, nevyjde schůzka či skončí spolupracovník. Rozhoduje, jak na to zareaguji. Buď se tím nechám rozhodit, nebo se poučím, abych dnešní neúspěch proměnil v budoucí úspěch.“

Nejlepší investice? Do lidí

Zásadní překážkou pro něj bylo, když se mu nepodařilo obhájit pozici M2 a klesnul. Rozpadl se mu tým. Do roka ho dokázal znovu postavit, a přestože výsledky v té době nebyly žádná sláva, jeho tým se dokázal semknout a růst. Dnes je Michal Farský čerstvá a úspěšná M3 a v týmu má další dvě M1. Co se mu osvědčilo? Především vydržet, nevzdávat se, rozvíjet kontakty a hlavně investovat do sebe a do vzdělání ostatních. „Připadá mi, že hodně lidí má pocit, že i když nebudou dodržovat zásady vzdělávání, a to nejenom teoretického, ale hlavně praktického – například v rámci firemních víkendů – budou úspěšní. Tvrdím, že opak je pravdou. Hlavně první dva tři roky jsou u nových spolupracovníků klíčové.“ Za důležitou úlohu Partners považuje také šíření finanční gramotnosti. „Smysl vidím v tvorbě rezerv a umění zhodnocovat peníze. To je potřeba lidem vysvětlovat. Ne aby žili na dluh.“

Buďte lepší než já

Když se Michal zrovna nevěnuje svému podnikání, rád sportuje. Pokud se chce vybít, vyrazí na squash (hraje amatérskou ligu), pokud potřebuje klid, zamíří ven do přírody na golf, se kterým začal v loňském roce. Dobitá energie a načerpané síly se mu hodí, protože má před sebou řadu plánů, které chce realizovat. „S lidmi ze svého týmu bych rád vytvořil dvě nebo tři nové pobočky a vybudoval stabilní a velkou pobočkovou síť u nás na severu Čech. A hlavně chci své spolupracovníky, které vedu, naučit to, co umím. Klidně ať jsou lepší než já a stoupají kariérou. Jejich úspěch je přece i můj úspěch,“ uzavírá Michal.

45

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK