Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Chce to lidem naslouchat a mít svou práci rád

17. 7. 2017 | Vstoupit do diskuze

Petr Douša (M3) s financemi neměl jako mnoho dalších na začátku nic společného. Studoval sportovní management a pracoval brigádně ve fitku. Do Partners ho ale před deseti lety přivedla touha něco dokázat a být stejně jako jeho otec úspěšný v podnikání.

Chce to lidem naslouchat a mít svou práci rád

V Partners působíte už 10 let. Co vás sem přivedlo?
Touha něco dokázat a být jako můj táta úspěšný v podnikání. Viděl jsem na něm, že selský rozum je pro spokojený život víc než všechny formální tituly. Mohl být v podnikání svůj a rozhodovat o své kariéře, aniž by ho limitoval nějaký nadřízený.

Co jste dělal před nástupem do Partners?
Bylo toho víc – vystudoval jsem sportmanagement, pracoval jsem brigádně jako trenér ve fitku a v létě jezdil za prací mimo republiku.

Co považujete za nejzásadnější moment své kariéry s Partners?
Ty momenty jsou dva. První v polovině roku 2007, když jsem se neváhal chopit příležitosti v Partners a bez předchozí zaměstnanecké zkušenosti jsem rovnou začal budovat vlastní byznys. Druhý pak začátkem roku 2010, kdy jsem se rozhodl ukončit vleklá inženýrská studia. Mohl jsem tak konečně začít svou práci dělat pořádně a naplno využít svůj potenciál.

Co na spolupráci s Partners nejvíce oceňujete?
Nejvíce to prostředí lidí, které mám rád, se kterými je mi dobře a kteří se snaží stále zlepšovat. Pořád se něco nového děje – nikdy to není stereotyp, ale práci si můžu zároveň flexibilně přizpůsobit osobnímu životu s rodinou. Na Partners si cením férovosti a dlouhodobé vize, která mi dává naplnění, že společně pracujeme na něčem velkém a významném pro lidi v této zemi.

Jaký je rozdíl mezi vámi před deseti lety a dnes?
Asi 10 kilo váhy. (smích) Po pracovní stránce mám dnes navíc vliv na mnohamilionové peněžní toky a dokážu efektivně jednat s top lidmi z české ekonomiky. V osobním životě jsem nadšeným golfistou, šťastným otcem rodiny a majitelem vysněného bydlení. Na druhou stranu přes všechny úspěchy a bohaté zkušenosti, které byly často doprovázeny bolestivými zážitky, jsem zůstal tím samým klukem, který před lety do byznysu vstupoval. Myslím, že lidé v mém okolí oceňují, že se držím stále nohama na zemi.

Co nejzajímavějšího jste s Partners zažil?
Nelze vybrat jeden okamžik. Každý den, každé setkání s člověkem je v této činnosti unikátním zážitkem. Chce to lidem naslouchat a mít svou práci rád. Pak budete zažívat štěstí neustále.

Kde se vidíte za dalších deset let?
Vidím sebe a svůj tým jako klíčovou strukturu vlajkové lodi českého finančního trhu – společnosti Partners. Budeme benchmarkem v kvalitě naší práce, lidé se budou u nás ucházet o jedinečnou pracovní příležitost v tomto prestižním odvětví. Lidé, kteří dnes tvoří jádro našeho týmu, budou v pozici uznávaných specialistů i vyhledávaných zaměstnavatelů. Budeme hrdí na to, co jsme společně dokázali.

Nejlepší okamžik s Partners: Výhra mého prvního Partners Tripu na Krétu, kde jsem požádal manželku o ruku.

Nejhorší okamžik s Partners: Prázdný diář.

Největší přínos Partners pro můj život: Umění domluvit se s lidmi na čemkoli.

Největší sen: Vychovat z dětí šťastné a slušné lidi.

Oblíbené motto/heslo/citát: Neberte život tak vážně, stejně z něj nevyváznete živí.

29

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK