Claimer

Stavebko od Raifky se dočkalo zásadního zjednodušení procesu

„Nejsou horší a lepší banky či pojišťovny. Pro každého klienta je dobré něco jiného a úkolem poradce je vědět, jakou instituci zrovna v jeho případě doporučit,“ říká VIP Consultantka Partners Dana Míchalová. V našem rozhovoru poradí, pro které klienty je vhodná Raiffeisen stavební spořitelna. Z poradců Partners je totiž v tomto ohledu jednou z nejvýkonnějších – v průměru pro Raiffeisen stavební spořitelnu sjedná dvě smlouvy měsíčně.

Stavebko od Raifky se dočkalo zásadního zjednodušení procesu

Jaké je charakteristika klienta, kterému byste doporučila Raiffeisen stavební spořitelnu?
Výhodnou této stavební spořitelny je to, že dokáže své produkty poskytnout velmi širokému portfoliu klientů, ať již je měříte výší příjmů, včetně těch méně bonitních, nebo platební morálkou. Na rozdíl od Buřinky, která posuzuje bonitu velmi přísně a jakýkoli záznam v registru často vede k odmítnutí, je Raiffeisen ochotná klienta vyslechnout, zvážit jeho situaci a případně nabídnout individuální řešení. Obecně je RSTS mírnější než konkurence.

Jak vnímáte RSTS z pohledu posuzování a poskytování úvěrů?
Vždy jsou ochotní diskutovat nad méně jednoznačnými obchodními případy. Líbí se mi i jejich přístup k podnikatelům a řekla bych, že i z pohledu účelovosti umí zafinancovat více věcí, než jiné stavebky.   Pro zpracování si mohu vybrat buď online verzi přes aplikaci CIBIS nebo mohu zaslat žádost přímo do RSTS. Z pohledu obchodníka je CIBIS jednoznačně rychlejší a komfortnější, protože mám informace o úvěru online, sleduji stav úvěrové žádosti a mohu přes něj posílat do RSTS i doklady k úvěrům.  Instalace aplikace vyžaduje v úvodu trochu zručnosti, ale s tím mi pomohl můj regionální manažer.

Nabízí aktuálně Raiffeisen klientům nějaké akce či novinky?
Během letních měsíců RFSS klientům nabízela k úvěrové smlouvě zdarma také smlouvu vkladovou, na příští rok pak již spořitelna avizovala další klienty velmi oblíbenou akci s vouchery. Akcí a produktových novinek ale bude jistě víc.

Nová ředitelka externího odbytu Raiffeisen stavební spořitelny Hana Paveleková před časem v rozhovoru pro JsmePartners říkala, že chce z Raiffeisen udělat "parťáka pro stavebko". Vnímáte nějaké změny?
Jako velmi zásadní vnímám přechod na regionální model – každý region má nyní svého Key Account Manažera. Dřív se o celou externí síť staral jediný člověk, což logicky nestačilo. Díky této změně jsem v kontaktu se svým manažerem podstatně častěji než dříve, mám rychle k dispozici všechny potřebné informace a velkou podporu při každodenní práci. Vzhledem k tomu, že zprostředkovávám produkty řady bank a stavebních spořitelen, jsou často odlišnosti velmi malé, a tak se podpora z každé instituce stává velmi potřebnou.

Zájem o stavební spoření v posledních letech roste. Čím si to vysvětlujete?
To je pravda a jsem za to ráda. Stavebko má určitě svoje místo na trhu, protože umí perfektně využít třetinový horizont. Řada poradců má ale o stavebním spoření omezené znalosti a zároveň vnímají především jeho negativa, například nižší státní podporu.

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*


Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů


Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení
Nejsledovanější články na webu


Aktuální komentáře / diskuse

Pavel Bednář: Video ani zvuková stopa stále nefunguje, ani odkaz níže a to jsem na počítači. Mohli by jste mi pros... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Vladimír Weiss: Za mě palec nahoru! Hned mě napadla alegorie s Alzákem - a ten funguje podle všeho velmi dobře. více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Vladimír Weiss: Fandíme PISce a držíme palce 7STARS v obhajobě loňského prvenství :-) více
Říjen: dluhopisový Armagedon pokračuje

Karel Jiříček: Sympaťák to je a trendy, když vezmu, že takovýto look posbíral hodně preferenčních hlasů :) více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny