Claimer

Pozor na nekalé praktiky

Některé soukromé firmy na trhu v posledních týdnech a měsících obvolávají klienty pojišťoven, včetně klientů Partners, s žádostí o schůzku a kontrolu pojistných smluv pod falešnou záminkou pověření oficiálních institucí. Rozesíláme proto speciální mailing na klienty, který je na nekalé praktiky konkurence upozorní.

Pozor na nekalé praktiky

„Pokud se klientům Partners někdo ozve a bude se prezentovat pověřením od České národní banky (ČNB), České kanceláře pojistitelů (ČKP), či se vydávat za neexistující klientské centrum pojišťoven či obdobnou instituci s tím, že je potřeba se z důvodu změny zákona či z důvodu pověření od dané instituce sejít a zkontrolovat či změnit jejich pojistnou smlouvu, jedná se o nekalou praktiku. Oficiální instituce typu ČNB ani pojišťovny rozhodně nepověřují soukromé firmy, aby obvolávaly klienty," říká ředitel právního oddělení Partners, Vít Mikolášek.

Pokud by se volání opakovalo, doporučujeme klientům uložit si jméno a telefonní číslo volajícího, datum a hodinu hovoru případně si hovor nahrát. Všichni klienti, kteří prostřednictvím Partners v minulých pěti letech uzavřeli rizikové nebo investiční životní pojištění, v nejbližší době obdrží oficiální e-mail, ve kterém je na nekalé praktiky upozorníme a informujeme je, co v takovém případě dělat.

Jak takový hovor probíhá, si vyzkoušela na vlastní kůži i Karolína Somrová (M1). „Volal mi chlapík, který se představil jako zástupce klientského servisu pojišťoven s tím, že mi jako věrnému klientovi chtějí poslat láhev vína, a jestli mám ráda červené nebo bílé. Na úvod tedy pěkná vějička, po které následovala žádost o schůzku nad pojistnými smlouvami, protože je ze zákona garantováno, že si s vámi má každý půl rok nad nimi někdo sednout, aby bylo vše správně nastavené….  Všichni klienti by si na toto měli dát velký pozor a vždy se doptávat z jaké konkrétní společnosti daný člověk volá, jaké má IČO, apod.,“ upozorňuje Karolína.

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*


Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů


Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení
Nejsledovanější články na webu


Aktuální komentáře / diskuse

Pavel Bednář: Video ani zvuková stopa stále nefunguje, ani odkaz níže a to jsem na počítači. Mohli by jste mi pros... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Vladimír Weiss: Za mě palec nahoru! Hned mě napadla alegorie s Alzákem - a ten funguje podle všeho velmi dobře. více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Vladimír Weiss: Fandíme PISce a držíme palce 7STARS v obhajobě loňského prvenství :-) více
Říjen: dluhopisový Armagedon pokračuje

Karel Jiříček: Sympaťák to je a trendy, když vezmu, že takovýto look posbíral hodně preferenčních hlasů :) více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny