Claimer

Pioneer nově patří pod Amundi. Soutěžte s ním o lístky na Kryštofa

Společnosti Pioneer Asset Management a Pioneer investiční společnost jsou od 3. července součástí skupiny Amundi – největšího správce aktiv v Evropě a jedné z desíti největších investičních společností na světě. Dále budou na trhu působit pod obchodní značkou Amundi Asset Management. O tom, jaké výhody toto spojení a nová obchodní značka v praxi přinášejí, jsme hovořili s Alešem Procházkou, manažerem pro prodej a distribuci.

Pioneer nově patří pod Amundi. Soutěžte s ním o lístky na Kryštofa

Společnosti Pioneer nyní patří do skupiny Amundi. Co nového toto spojení přinese?
Posílí se tím naše vedoucí postavení v obsluze retailových sítí, vývoj nových produktů, nástrojů a služeb pro klienty. Budeme moci vylepšit a dále rozšířit naši produktovou nabídku. Globální klientská základna s více než stem milionů retailových, institucionálních a firemních klientů potvrzuje schopnost Amundi získat si důvěru širokého spektra privátních i veřejných investorů na celém světě. Skupina spoléhá na své rozsáhlé zkušenosti a úzké vazby se světovými manažery, distribučními platformami a retailovými sítěmi v Evropě, asijsko-tichomořském regionu a Severní Americe.

Díky integraci Pioneer Investments – uznávaného správce akciových, dluhopisových a smíšených (multi-asset) portfolií, bude možné klientům nabídnout ucelenou škálu produktů a investičních řešení řízených specializovanými investičními týmy. Patří mezi ně jak aktivní portfolio management (akcie, dluhopisy, pokladniční poukázky, řešení zaměřené na likviditu, akcie a dluhopisy rozvíjejících se trhů, americké dluhopisy a akcie, portfolia složené z různých aktiv (multi-asset portfolia)), tak produkty pasivní správy portfolia, jako jsou ETF, indexové nástroje a smart beta produkty, strukturované a garantované produkty i reálná a alternativní aktiva.

Budete už teď nějak měnit svou produktovou nabídku?
Aktuálně zůstává nabídka produktů beze změn, a to včetně názvů produktů a jednotlivých fondů Pioneer. Do budoucna je naším cílem produktovou nabídku postupně rozšiřovat a obohatit ji tím nejlepším z obou skupin. Začneme porovnáním nabídky všech produktů. Naším cílem bude identifikovat možný překryv v nabídce a příležitosti k její racionalizaci tak, aby to bylo přínosem pro klienty. V plánu je například sloučení lucemburských rodin fondů Amundi a Pioneer, které by mělo nastat v horizontu jednoho až dvou roků.

Co se spojením změnilo pro naše společné klienty?
V tuto chvíli se pro klienty v podstatě nic nemění – kontaktní místa, osoby a bezplatné linky i po spojení zůstávají stejné. Všechny obchodní pokyny mohou klienti zadávat obvyklým způsobem, prostřednictvím stávajících distribučních míst. Novinkou, viditelnou na první pohled, je změna loga a obchodní značky z Pioneer Investments na Amundi Asset Management. S tou se klienti i distributoři budou nově setkávat v sídle našich společností a na všech našich propagačních materiálech.

Při příležitosti spojení sil Pioneeru a Amundi připravili v Pioneeru soutěž pro poradce Partners. Hraje se o vstupenky na koncert skupiny Kryštof na Strahově. Koncert se koná už 16. září a soutěž běží do poledne 11. září. Stačí správně odpovědět na kvízové otázky. Další instrukce najdete přímo v kvízu na Peníze.cz.

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*


Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů


Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení
Nejsledovanější články na webu


Aktuální komentáře / diskuse

Pavel Bednář: Video ani zvuková stopa stále nefunguje, ani odkaz níže a to jsem na počítači. Mohli by jste mi pros... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Vladimír Weiss: Za mě palec nahoru! Hned mě napadla alegorie s Alzákem - a ten funguje podle všeho velmi dobře. více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Vladimír Weiss: Fandíme PISce a držíme palce 7STARS v obhajobě loňského prvenství :-) více
Říjen: dluhopisový Armagedon pokračuje

Karel Jiříček: Sympaťák to je a trendy, když vezmu, že takovýto look posbíral hodně preferenčních hlasů :) více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny