Podporujeme dobré věci

14. 5. 2011 | Vstoupit do diskuze

Jednou z méně příjemných stránek naší práce je kontrola dodržování pravidel a udělování sankcí těm, kteří pravidla poruší. Naštěstí ale můžeme vybrané peníze použít na dobrou věc. Jak? Na to odpovídá Tomáš PROUZA.

Kolik jsme rozdělili loni a jaké máme plány letos?

Loni jsme na dobročinné účely rozdělili 800 000 Kč a další prostředky i energii na dobrou věc jsme investovali prostřednictvím pořadu Krotitelé dluhů. Vedle peněz ale pomáhá řada lidí z Partners i osobně, třeba Petra Marková se svým týmem pomáhala s úklidem po povodních, Petr Kroupa podpořil občanské sdružení Vlastní cestou a podobných příkladů je celá řada. Odhaduji, že Partners jako celek loni na dobré věci věnovali v penězích i práci výrazně přes 1,5 milionu korun.

Jak se peníze rozdělovaly?

Loni na jaře jsme nabídli všem poradcům, aby přihlásili projekty, o kterých vědí – a ideálně které chtějí podpořit i oni sami, ať už vlastními penězi, nebo prací. Z 36 žádostí, které jsme dostali, jsme se rozhodli podpořit dvě desítky projektů s různým zaměřením a v různých městech. Jednotlivé projekty přitom postupně představujeme na stránkách JsmePartners.cz.

Jak budete postupovat letos?

Letos ještě zachováme stejný model a již brzy pošleme výzvu k přihlašování projektů. Budeme ale mnohem více sledovat, jestli a jak doporučené projekty podporují i sami poradci, a budeme se snažit vyhnout loňským problémům.

Jaké problémy to byly?

Bude to znít až neuvěřitelně – ale když jsme poradci, který žádost o grant podával, napsali, že byl vybrán, už se neozval. Toto se stalo ve dvou případech, takže jsme vybrali náhradníky. V několika případech taky bylo těžké získat dokumentaci využití daru, což je samozřejmě škoda. Chceme vidět, že náš příspěvek byl využit rozumně, a právě dokumentace předání daru byla podmínkou toho, že na vybraný projekt přispějeme.

Je takový systém dlouhodobě udržitelný?

Letos ještě žádné změny dělat nebudeme a věřím, že každý poradce, který o grant požádá, bude více myslet i na svou osobní účast. Řada firem ve finančním sektoru ale volí jiný přístup – vybere si jednu klíčovou oblast, ve které se angažuje, ať už řadou menších grantů, nebo tím, že se spojí s jednou konkrétní nadací a ta se pak stará o profesionální využití poskytnutých peněz. Díváme se na různé možnosti a přemýšlíme, která dává dlouhodobě největší smysl.

Tomáš Prouza: série přednášek pro nevidomé

Pomoc potřebným není jen „o penězích“. Sdružení Okamžik a Tomáš Prouza proto během února a března uspořádali čtyři semináře pro nevidomé o tom, jak bezpečně zacházet se svými financemi. „Diskutujeme o finančních produktech, o tom, na co si dát pozor a jak nenaletět, sestavujeme rodinné rozpočty a hledáme cesty, jak si co nejlépe poradit s obtížnými situacemi,“ vysvětluje Tomáš Prouza, který se péči o nevidomé věnuje již řadu let a pravidelně podporuje Středisko výcviku vodících psů.

156

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: