Charitativní granty Partners: pomoc dětem a nemocným

Jakub Zeman | 2. 1. 2011 | Vstoupit do diskuze

V roce 2010 darovali Partners více než 800 000 korun na podporu dobročinných organizací, které doporučili manažeři Partners. Mezi několika desítkami podpořených projektů figurují například pěstounské centrum Šťastný domov, Banka pupečníkové krve České republiky či občanské sdružení LOGO, podporující osoby s poruchami komunikace a hybnosti.

Před dvěma lety se Partners rozhodli darovat všechny peníze vybrané na pokutách na dobročinné účely. „Zatímco v roce 2009 jsme centrálně podpořili pouze tři projekty, tak v tomto roce jsme několik set tisíc korun rozdělili mezi více než dvě desítky projektů navržených poradci a manažery Partners na území celé ČR,“ říká ředitel marketingu a PR Vlastimil Divoký. Částky vybrané na pokutách a sankcích se cestou charitativních grantů vracejí zpět do oblastí působení poradců a pomáhají tam, kde jsou skutečně zapotřebí. Společnost Partners tak potvrzuje, že svou společenskou odpovědnost myslí vážně, a projektem chce zároveň podpořit budování dobrého jména a image Partners v České republice.

V dnešním článku bychom chtěli představit tři vybrané projekty: Banku pupečníkové krve konzultantky Zdeňky Šimáně a manažera Aleše Hory, Šťastný domov directora Robina Šimka a občanské sdružení LOGO VIP konzultantky Vlasty Puklové. Příští číslo JsmePartners bude věnováno dalším projektům.

Podpora unikátního lékařského projektu

Letos tedy mohli přerozdělování peněz určených na dobročinné účely poprvé ovlivnit přímo poradci Partners. Jejich jednotlivým charitativním projektům poslala centrála z vybraných peněz vždy 20 až 50 tisíc korun. Mezi obdarovanými organizacemi figuruje například Banka pupečníkové krve České republiky. „Při práci v porodnici jsem přišla do styku s problematikou odběru pupečníkové krve,“ vypráví konzultantka Partners Zdeňka Šimáně. „Připadá mi fascinující, že pupečníková krev, která by normálně po porodu přišla vniveč, může zachránit život třeba dítěti vážné nemocnému leukémií.“

Pupečníková neboli placentární krev pochází z placenty a pupeční šňůry, která spojuje plod s matkou. Tato krev se po porodu většinou likviduje, avšak podle nových lékařských poznatků je krev z pupečníku bohatá na kmenové buňky, které mohou být použity na transplantaci krvetvorné tkáně místo kostní dřeně. Banka pupečníkové krve České republiky již zachránila desítky vážně nemocných, a to nejen v Česku, ale i ve Francii, Spojených státech a dokonce i v Íránu. „Krev musí být po odběru podrobena sérii nesmírné náročných testů,“ vysvětluje Zdeňka Šimáně. „Když vezmete v úvahu, že už jen pouhý sáček na uchování krve dnes vyjde na patnáct set korun, je jasné, že dar přišel do těch správných rukou a Partners tak vlastně přispějí k záchraně lidských životů.“

Šťastnější domov díky Partners

Snahou pěstounského centra Šťastný domov v Líšnici v podhůří Orlických hor je zajistit co nejdokonalejší péči o dítě a vytvořit mu optimální podmínky pro jeho začlenění do společnosti. Hlavní prioritou je podpora náhradní rodinné péče a přirozených životních podmínek pro děti, které nemohou z nejrůznějších důvodů vyrůstat ve své biologické rodině. Ve Šťastném domově praktikují řadu unikátních výchovných a terapeutických procedur, například zooterapii. Kontakt s živým tvorem, povinnosti spjaté s péčí o zvíře a pochopitelně i pocit zodpovědnosti mají pozitivně stimulovat dětskou psychiku.

Ojedinělý koncept Šťastného domova zaujal directora Partners Robina Šimka, který inicioval udělení daru ve výši padesáti tisíc korun. Přestože je pěstounské centrum domovem i mnoha handicapovaných dětí, Šťastnému domovu dosud chybělo multifunkční bezbariérové zařízení. S příspěvkem od společnosti Partners by se však měla situace radikálně zlepšit a děti ze Šťastného domova by měly získat zbrusu nové bezbariérové centrum pro své volnočasové aktivity. „Finančního daru od společnosti Partners si nesmírně vážíme,“ říká předsedkyně pěstounského centra Šťastný domov Iva Kaplanová. „Děti se už na novou atrakci těší a na vyjádření díků dokonce samy vytvořily v rámci arteterapeutických dílen pro Partners několik dárků.“

Partners jako součást zodpovědné společnosti

Důvod k radosti ovšem nemají jen ve Šťastném domově, ale také v brněnském občanském sdružení LOGO, jehož motto zní: „Mluvit bez obav“. Padesátitisícová částka, kterou poskytli Partners, bude použita k podpoře rodin s postiženými dětmi, kterým dosud chyběla jak komplexní péče, tak odborné poradenství či speciální výukové pomůcky. „Občanské sdružení LOGO má za cíl pomáhat především lidem s poruchami komunikace a hybnosti. Protože je komunikace nesmírně důležitou součástí náplně naší práce ve společnosti Partners, je mi jasné, jaké komplikace pro život poruchy komunikačních schopností přinášejí. Navíc sdružení se stará jak o děti s logopedickými vadami, tak o poúrazovou rehabilitaci dospělých. Snad proto tento projekt ihned získal mé sympatie,“ vysvětluje VIP konzultantka Partners Vlasta Puklová, garantka projektu.

Dobročinné aktivity a podpora znevýhodněných skupin a kultury jsou součástí programu Corporate Social Responsibility neboli společenské odpovědnosti společnosti Partners. „Obecně vzato jde o všechny aktivity, které nepodnikáme za účelem zisku, nýbrž za účelem veřejného blaha. Partners těmito projekty posilují nejen povědomí o sobě samých, ale také svůj morální kredit a já věřím, že v těchto projektech budeme úspěšně pokračovat,“ uzavírá Vlastimil Divoký.

130

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: