Claimer

Vít Randýsek: Nejvíc mě motivují úspěchy lidí v mém týmu

Vít Randýsek (M3) zahájil svou profesní dráhu u Partners před osmi lety a od té doby úspěšně stoupá vzhůru. Jakou volí strategii při výběru nových lidí do týmu, co ho pracovně motivuje a kdo jej inspiruje?

Vít Randýsek: Nejvíc mě motivují úspěchy lidí v mém týmu

Jak obtížné je v dnešní době nízké nezaměstnanosti sehnat nové lidi do týmu?
Když jsem v roce 2009 začínal, nebyl problém, aby bylo na Infu plno. Dnes už je obtížnější naplnit ho. Mám pocit, že to v mojí struktuře funguje ve vlnách. Je období, kdy Info plníme, a pak přijde období půstu. Tehdy se ptám sám sebe, co děláme špatně. Ale nevzdáváme to a makáme dál. Snažím se tým omladit, proto se zaměřuji na skupinu lidí 23–28 let. „Náborovat“ dnes člověka ve věku okolo 33 a více let je problém. Už mají rodiny a závazky v podobě hypotéky a nechce se jim opustit komfortní zónu – své jisté. Velkou překážkou, na kterou v poslední době narážím, je vliv okolí – známých, rodiny…

Co je pro vás při náboru nových spolupracovníků nejdůležitější?
Nejdůležitější je, aby měli tzv. „tah na bránu“. Byli hladoví, nešli s davem, ale budovali si svou vlastní cestu. Nové kolegy hledám v podstatě všude. Musím být stále ve střehu, protože nevím, kdy narazím na toho správného člověka. Pátrám mezi klienty, sportovci, učiteli a samozřejmě neustále pracuji a doplňuji svůj osobní potenciál.

V Partners působíte již osmým rokem a úspěšně stoupáte vzhůru. Co vás motivuje jít dál a jak si motivaci udržujete?
Nejvíce mě motivují úspěchy lidí v mém týmu. Cítím, že teď jsou tam ti správní, na něž se mohu spolehnout a se kterými táhneme za jeden provaz. Máme stejnou vizi a tou je vybudovat firmu na pevných a stabilních základech. Nesmím také zapomenout na našeho nového ředitele Miroslava Ráju, s nímž jsme zavedli pár nových a fungujících věcí. Mezi ně patří např. DRF (Den rozvoje firmy), kdy se jednou za čtrnáct dní v pátek scházíme a „navoláváme“ pouze pohovory. Dalším důležitým prvkem jsou pravidelné termíny Infa 1. Podmínkou jeho konání je účast minimálně tří nováčků. U těchto „novinek“ je stěžejní právě pravidelnost a dodržování stanovených termínů. V neposlední řadě je mou velkou motivací a cílem mít co nejvíce dobře fungujících kanceláří v našem regionu.

V čem nacházíte inspiraci? Máte nějaký svůj podnikatelský vzor?
Ano, mám. Je jím Bruce Dickinson, zpěvák skupiny Iron Maiden, dnes už spíše úspěšný podnikatel v oblasti letecké dopravy. Inspirující je jeho neutuchající energie. Do všeho jde i ve svém věku 58 let na 100 % a nic nevzdává.

Dostal jste se někdy do fáze, že jste chtěl s podnikáním skončit? Pokud ano, co vás nakonec přimělo krizi překonat a pokračovat?
Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Mou oporou je rodina, hlavně manželka, se kterou řešíme „krizové situace“, a která mi umožňuje podívat se na situaci z druhé strany – z pohledu nezávislého člověka. Hodně energie také čerpám z úspěchů lidí ve firmě.

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*


Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů


Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení
Nejsledovanější články na webu


Aktuální komentáře / diskuse

Pavel Bednář: Video ani zvuková stopa stále nefunguje, ani odkaz níže a to jsem na počítači. Mohli by jste mi pros... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Vladimír Weiss: Za mě palec nahoru! Hned mě napadla alegorie s Alzákem - a ten funguje podle všeho velmi dobře. více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Vladimír Weiss: Fandíme PISce a držíme palce 7STARS v obhajobě loňského prvenství :-) více
Říjen: dluhopisový Armagedon pokračuje

Karel Jiříček: Sympaťák to je a trendy, když vezmu, že takovýto look posbíral hodně preferenčních hlasů :) více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny