Claimer

Není důležité, co se stane, ale jak na to zareaguješ

Jaromír Pulec (M3) učil na základní škole. Práce ho bavila a k tomu měl dost času přivydělávat si v Rakousku fotbalem. Děsila ho ale představa, že se jeho náplň práce bude rok co rok opakovat až do důchodu. V pravý čas ho pak oslovil spolužák z vysoké školy a on naskočil do finančně poradenského byznysu. Dnes je v Partners deset let a neměnil by.

Není důležité, co se stane, ale jak na to zareaguješ

V Partners působíte už 10 let. Co vás sem přivedlo?
Do oboru jsem se dostal v listopadu 2006 na pozvání svého tehdejšího spolužáka z VŠ Jirky Máčeho (dnes Senior Director) a jeho manželky Zuzky. Objevili se u nás v obýváku a pak si už nepamatuju nic jiného, než že sedím na Infu 1. Vedl ho Míra Pořízek a oslovilo mě to dostatečně na to, abych to vyzkoušel. Po pár měsících jsem dal výpověď ve škole a bylo to.

Co jste dělal před nástupem do Partners?
Učil jsem na základní škole. Práce mě bavila, k tomu jsem měl dost času přivydělávat si v Rakousku fotbalem. Děsila mě ale představa, že se moje náplň práce bude rok co rok opakovat až do důchodu. Vím, že bych ve škole dlouhodobě nezůstal. A Jirka se Zuzkou přišli ve správný čas.

Co považujete za nejzásadnější moment své kariéry v Partners?
Jsou to dvě věci. Za prvé přípravný kurz na zkoušku EFA, protože jsem do té doby nevěděl, že nic nevím. Teď už to vím a je třeba na sobě stále pracovat. Za druhé nedávné uvědomění si, jak velkou společenskou odpovědnost neseme, co se od nás očekává a co se bude dít, když nebudeme lidem měnit způsob myšlení. Lidé jsou bez nás v pasti vlivem chybějící finanční gramotnosti a situace se stále zhoršuje. Problémem je, že na hledání řešení nemá vlastně nikdo (stát, banky, firmy) žádný velký zájem…

Co na práci v Partners nejvíce oceňujete?
Jednoznačně lidi, se kterými mohu pracovat.  A neskutečnou svobodu v přemýšlení a jednání, a přitom jasný směr profesionalizace a kultivace poradenského trhu.

Jaký je rozdíl mezi vámi před deseti lety a dnes?
Určitě zásadní, třeba že jsem o dost starší. J Také dnes více přemýšlím, než něco udělám, což je pro náš byznys spíše na škodu. Ten neřízený elán před 10 lety nám hodně pomáhal v růstu. Ale i trh je dnes trochu jiný, klienti jsou náročnější, což klade vyšší nároky na poradce, a to je pro nás dobře.

Co nejzajímavějšího jste v Partners zažil?
Samozřejmě firemní akce jsou neuvěřitelné, byl jsem na místech, kam bych se jako učitel asi nikdy nepodíval, jezdili jsme na slonech v Thajsku, surfovali na Havaji. Prostě nádhera. Ještě zajímavější je každá proměna člověka, který v Partners stráví alespoň 1 rok života. Úplně vám to změní život, a to jak z hlediska osobnosti, tak i životního stylu. Jsem šťastný, že jsem měl možnost několik zásadních proměn okolo sebe vidět a věřím, že jich ještě mnoho ve svém týmu uvidím.

Kde se vidíte za dalších deset let?
Jako ředitel v největší profesionální poradenské firmě v ČR, která zásadně konkuruje největším bankám, určuje směr, vytváří budoucnost a mění životy nejen poradcům a manažerům, ale hlavně klientům.

Nejlepší okamžik s Partners:
Každý firemní den s týmem!

Nejhorší okamžik s Partners:
Když mi zemřel první klient.

Největší přínos Partners pro můj život:
Svoboda myšlení.

Největší sen:
Svoboda myšlení.

Oblíbené motto/heslo/citát:
Není důležité, co se stane, ale jak na to zareaguješ!

 

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*


Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů


Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení

Aktuální komentáře / diskuse

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Michal Janata: Příště by nám mohl popřát třeba Al Capone více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Michal Janata: Nerozumím tomu, proč potřebujeme hrát tomuto podvodníkovi kašpárky v jeho propagandě. více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Adam Petráček: Dobrý den. Toto video bylo vždy užitečným nástrojem v přípravě k investiční certifikaci. Bohužel nyn... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Markéta Daxnerová: Dobrý den, pane Koubku, pokud jako poradce Partners potřebujete poradit v oblasti investic, obraťte ... více
Tabulka 4: Záporné sazby a spořivost, krachující evropské banky a ceny bytů