Claimer

Na kávě s Miroslavem Rájou

„Jak může žít člověk bez vize?“ podivuje se Miroslav Rája (D2), kterého jsme přemluvili, aby se na chvíli posadil a dal si s námi kávu.

Na kávě s Miroslavem Rájou

Jak sám říká, káva není jeho šálkem čaje a kavárenským povalečem se necítí být už vůbec.

„Nikdy jsem nebyl a nebudu v klidu, stále musím něco dělat. A potřebuji mít přehled o tom, co se děje,“ doplňuje Miroslav, který je součástí Partners od založení. Za tu dobu se projevila jeho soutěživost a záliba v číslech. Růst ho baví nejen sledovat, ale také se o něj zasloužit. Tuto vlastnost si vypěstoval v golfu, kterému se věnuje od svých deseti let. Nejprve mířil k profesionální hráčské kariéře, v jednadvaceti však s aktivním golfem skončil při handicapu 2,5 a „zběhnul“ k podnikání. Rány dnes sice dává v jiném ranku, ale v přístupu ke hře zůstává stálý. „Pokud člověk zahraje špatnou ránu, musí na ni hned zapomenout a soustředit se na další úder, protože jinak pokazí další a další.“ Tak jako pro jiné úspěšné ředitele a manažery, je i pro něj podnikání ve financích sport a životní styl, který miluje.

Snít je důležité

Ve svých kristových letech toho má Miroslav Rája už dost za sebou. Za svými úspěchy a vlastnostmi, které k nim přispívají, vidí paradoxně i nelehkou situaci v dětství. Kvůli mámině nemoci byl nucen se o sebe starat sám. Naučil se čelit nesnázím a jít si za svým. „Nedokážu si představit člověka, který v životě nic nechce. Každý by měl neustále snít, protože jen tak jste ochoten něco začít dělat a překonávat překážky.“

Daří se mu růst a zlepšovat výkon. Motivace? Podnikání jako prostředek k vnitřnímu naplnění, chuť a energie být lepší. Dalším motivem jsou lidé, se kterými začal budovat firmu. Někteří z nich dnes ještě nejsou na pozici, kde by chtěli být, a Mirek považuje za svůj úkol jim v tom pomoci. „Snažím se, aby růst neměl dopad na kvalitu. Může se to stát, pokud je hnán tlakem na lidi a jejich osobní výkony. Ale v případě, že růst zajistíte novými lidmi, je zdravý a hlavně dlouhodobý.“

Odpočívat neumí

Těžko se ptát člověka, který nerozlišuje mezi prací a zábavou, na volný čas. Přesto, jak ho Miroslav Rája tráví? „Je pro mě hlavně důležité, aby mě to, co dělám, bavilo a bylo to s lidmi, s nimiž je mi dobře.“ Kromě víkendového golfu si s manželkou rád zajde na dobrou večeři a víno (v tomto směru doporučuje brněnskou restauraci Borgo Agnese), výjimečně zajde s kamarády na pivo. 

„Vážně moc nejsem člověk, který umí odpočívat. Spíš mě to dost stresuje,“ přiznává upřímně. Možná zvolní v osmdesáti nebo ve stovce. „Snad se toho dožiju,“ směje se při té představě. Přeje si, aby i za tolik let jeho blízcí dokázali fungovat jako rodina. „Vidím to u svého dědy, který měl pět dětí, a všichni krásně drží při sobě.“ Mirek doufá, že v té době budou jeho děti a vnoučata díky úspěšné rodinné firmě dostatečně zabezpečení a že prosperovat bude i celá společnost Partners.

 

CV

Miroslav Rája
V Partners působí už deset let, v současnosti na pozici D2 – Senior Director. S manželkou Michaelou má děti Miroslava a Michaelu.

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*


Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů


Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení
Nejsledovanější články na webu


Aktuální komentáře / diskuse

Pavel Bednář: Video ani zvuková stopa stále nefunguje, ani odkaz níže a to jsem na počítači. Mohli by jste mi pros... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Vladimír Weiss: Za mě palec nahoru! Hned mě napadla alegorie s Alzákem - a ten funguje podle všeho velmi dobře. více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Vladimír Weiss: Fandíme PISce a držíme palce 7STARS v obhajobě loňského prvenství :-) více
Říjen: dluhopisový Armagedon pokračuje

Karel Jiříček: Sympaťák to je a trendy, když vezmu, že takovýto look posbíral hodně preferenčních hlasů :) více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny