„Držel jsem se pravidla: jedno poradenství a čtyři schůzky denně“

16. 10. 2015 | Vstoupit do diskuze

„Každé překonání překážky je náročné a jak se říká: ,Bolí to, nicméně co bolí, to sílí.´ Jsem přesvědčený o tom, že překážky jsou důležité a rozdíl mezi většinou lidí a těmi, co dosahují úspěchu, je právě v odolnosti překážky překonat a nevzdát se!“ tvrdí Kamil Masný. Sám překonával řadu překážek při cestě na M3.

Co stojí za vaším úspěchem?

Především je to od začátku touha uspět s vědomím toho, že když to dokázal někdo jiný, mohu také. Proto jsem vždy přijímal rady od zkušenějších, poslouchal vedoucího a pravidelně se vzdělával.

Myslím si, že každý potřebuje k úspěchu touhu něco dokázat, vůli nepolevit, disciplínu a akčnost.

Musel jste se něčeho vzdát „na cestě nahoru“?

Vše je o prioritách. Pokud chci trávit spoustu volného času s přáteli a rodinou, jezdit po dovolených a věnovat se koníčkům, těžko se mohu posouvat kupředu. Výhodou je, že především sportovní koníčky mohu mnohdy spojit s klienty, přáteli a spolupracovníky a vytvořit si tak kolem sebe tým lidí, s kterým se budu cítit dobře i mimo kancelář.

Během prvních let jsem se vzdal činností, které mě neposouvaly kupředu. Zároveň si pamatuji na spoustu večerů a nocí strávených nad tímto byznysem, vymýšlením projektů, tvorbou manuálů a podobně. Dnes mnohdy spolupracovníci oddělují pracovní a ostatní čas.

Jaké překážky jste překonával?

Za sedm let v Partners jsem překonal nespočet překážek – od drobných jako je odchod spolupracovníka či neúspěch u klienta, tak od větších jako jsou neshody v týmu či pád z pozice. Každé překonání překážky je náročné a jak se říká: „Bolí to, nicméně co bolí, to sílí“. Jsem přesvědčený o tom, že překážky jsou důležité. A rozdíl mezi většinou lidí a těmi, co dosahují úspěchu, je právě v odolnosti překážky překonat a nevzdát se! I když je to mnohdy složité, tak je nezbytné si zpětně říci, proč překážka vznikla, co jsem udělal špatně či co jsem mohl udělat jinak a snažit se stejnou chybu neopakovat. Proto svým dětem říkávám, že se vzdávají pouze slaboši.

A váš trik/rada na dosažení úspěchu?

Od consultantské pozice jsem se držel vlastního pravidla: mít v průměru jedno poradenství denně a čtyři schůzky. Takto jsem věděl, že si na konci měsíce vydělám, budu práci dobře zvládat a budu mít dostatek doporučení a kontaktů na schopné lidí. Na začátku měsíce jsem si vždy důkladně výkon plánoval, tedy koho oslovím, o kolik doporučení si řeknu, kdy budu telefonovat, na jaké termíny si budu schůzky domlouvat, jaký bude jejich průběh a kdy se budu průběžně kontrolovat, zda svůj plán plním. Podle mě je důležité si také stanovit, jaké klienty chci mít a na schůzkách si o ně říkat.

Co byste poradil těm, kteří právě nastupují a třeba i jsou mladší než vy?

Od začátku si věřit! Vnímat vzory kolem sebe, stýkat se s úspěšnějšími lidmi a respektovat jejich názory a rady. A především se nevzdávat. Pokuste se být na sebe přísní, stanovte si vlastní pravidla, která vás poženou kupředu, dodržujte je a buďte akční!

80

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: