Claimer

Budoucnost klientů je i mojí

Svůj osvědčený přístup ke klientům prozrazuje VIP CO Jan Šafránek ve druhém díle svého příběhu o cestě z banky do Partners.

Budoucnost klientů je i mojí

S poradci a manažery z Partners jsem se poprvé setkal jako ředitel pobočky LBBW bank (dnešní Expo bank) v roce 2008, kdy jsem s nimi spolupracoval na řešení obchodních případů jejich významných klientů. Už tehdy mi připadali jako skuteční profesionálové a jejich klienti jako velmi zajímavé osobnosti. Líbilo se mi, že poradci dobře znali své klienty a jejich rodiny. Když jsme se pak společně s poradcem sešli s klientem kvůli podpisu smlouvy, vždy ho velmi vřele vítali a bylo vidět, že mezi sebou mají navázaný vztah. Podruhé jsem se s Partners setkal až při svém „pohovoru“. Takže pro mě Partners měli díky osobním zkušenostem skvělou pověst. Samozřejmě jsem hledal informace o ostatních poradenských firmách, ale více než samotná společnost mě lákala firemní kultura reprezentovaná lidmi, s nimiž jsem se mohl v rámci spolupráce setkat. Cestu k Partners jsem tedy našel prostřednictvím lidí, kteří tu působí, a to jak v síti, tak i na centrále.

Volnost jako životní styl

Podnikání ve financích má bohužel u mnoha lidí nevalnou pověst. To na druhé straně do jisté míry vytříbilo lidi v mém okolí. Myslím si, že jakákoliv zásadnější změna v životě člověka může být někým vnímána jako příležitost a jiným jako bláznovství a pošetilost. A tak to bylo i u mě. V zaměstnání jsem možná šel kariérně strmě vzhůru a mnozí mí kamarádi to vnímali jako úspěch. Nicméně já jsem spokojený nebyl. Rozděloval jsem svůj čas mezi práci a rodinu (většinou nepoměrným dílem ve prospěch práce). Dneska si řídím čas sám. Když chci, pracuji, když nechci, jsem s rodinou. Volnost je pro mě nyní vším a nevzdal bych se jí za nic na světě. Proto jsem nezaměstnatelný. Podnikání je pro mě skutečnou zábavou a ve spojení se skvělými lidmi kolem mě i životním stylem.

Prosperuji se svými klienty

Srovnání práce v bance a v Partners se bráním. Nelze to podle mě paušalizovat, protože všechno je o lidech. Principiálně však vnímám rozdíl mezi prodejem, často se maskujícím za koncept „poradenství“, v bankách a skutečným dlouhodobým plánováním v rámci vztahu s klientem. Zjednodušeně řečeno, bankéře jako klient zajímáte „tady a teď“ v momentě, kdy sedíte na pobočce. V Partners se orientujeme na budoucnost klientů a dlouhodobou prosperitu jejich rodin. Po lidské stránce ve vztahu poradce–klient vnímám rozdíl ve vyvolání potřeby koupě produktu/produktů v bance a v budování vztahu a skutečném poznání potřeb klienta v poradenství. V bance bude vždy tlak na výsledky a jejich dosahování v krátkém čase, zatímco podnikání je pro mě o dlouhodobém a udržitelném rozvoji vztahů s klienty mé vlastní firmy při dosahování přiměřeného zisku. A slovo přiměřeného podtrhuji.

Mít hlad a pokoru

Všem, kterým korporátní život nepřinesl to, co od něj očekávali, a chtěli by se víc zaměřit na realizaci svých snů než snů někoho jiného, doporučuji změnu. Všem těm, kteří dokáží být pokorní a neztratili chuť učit se a pracovat na sobě, a všem těm, kteří chtějí jít proti proudu a jsou hladoví po úspěchu, doporučuji podnikání s Partners. Ti budou mít podle mě největší šanci uspět na českém trhu osobního finančnictví, který se neustále kultivuje.

Jistota? Život ve svých rukou

Kam jsem se během svého působení v Partners osobnostně i profesně posunul já, by lépe zhodnotili moji přátelé. Za sebe mám pocit, že se postupně stávám člověkem, kterým jsem vždycky chtěl být. A nejlepší na tom je skutečnost, že mám celý svůj život pevně ve svých rukou. To je má největší jistota.

 

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*


Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů


Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení

Aktuální komentáře / diskuse

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Michal Janata: Příště by nám mohl popřát třeba Al Capone více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Michal Janata: Nerozumím tomu, proč potřebujeme hrát tomuto podvodníkovi kašpárky v jeho propagandě. více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Adam Petráček: Dobrý den. Toto video bylo vždy užitečným nástrojem v přípravě k investiční certifikaci. Bohužel nyn... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Markéta Daxnerová: Dobrý den, pane Koubku, pokud jako poradce Partners potřebujete poradit v oblasti investic, obraťte ... více
Tabulka 4: Záporné sazby a spořivost, krachující evropské banky a ceny bytů