Claimer

Říjen: dluhopisový Armagedon pokračuje

V říjnu bylo živo především na lokálním dluhopisovém trhu, kde české státní dluhopisy zrychlily svůj propad. Překvapili také čeští centrální bankéři, kteří se jako jeden muž najednou začali hlásit k podpoře zvyšování sazeb a své sliby hned na začátku listopadu splnili. Není divu, že v prostředí nahoru letících výnosů posilovala koruna vůči euru. Co se týče akciových trhů, tak u nich pokračovala relativně pozitivní nálada a jejich ceny se posouvaly obecně výše.

Říjen: dluhopisový Armagedon pokračuje

Vedle ČNB se také vcelku výrazně projevila Evropská centrální banka, která stanovila relativně pomalou rychlost a sílu ukončování kvantitativního uvolňování, což ve svém důsledku výrazně oslabilo euro vůči dolaru.

Jaká je základní sazba (repo) stanovená ČNB? A jak je vysoká inflace? Kolik naopak nese 5letý dluhopis? Je to málo nebo hodně? Podržely dluhopisy konzervativní portfolia? O kolik už letos posílila koruna vůči euru a vůči dolaru? Toto a mnohem více se dozvíte v pravidelné měsíčním komentáři na stránkách Partners investiční společnosti (http://www.partnersis.cz/media/co-se-deje-na-trzich/vyvoj-financnich-trhu-v-rijnu-2017/).

Výkonnost fondů Partners za poslední rok

 

Fond

Říjen

Od počátku roku

Za poslední rok

Partners Universe 6

+0,4 %

+1,8 %

+2,7 %

Partners Universe 10

+0,9 %

+0,1 %

+3,0 %

Partners Universe 13

+1,2 %

+0,8 %

+4,4 %

Partners 7 Stars

+1,3 %

+2,8 %

+9,3 %

Partners Dividend Selection

-2,2 %

+0,8 %*

+0,8 %*

*         Fond byl založen 21. 6. 2017.

Výprodej dluhopisů, který začal v průběhu září v České republice, tlačil níže konzervativní části smíšených fondů. Nicméně, naše defenzivní strategie a zvýšená pozice v akciových indexech udržela smíšené fondy v solidních kladných číslech. Naše fondy pak v souhrnu zaznamenaly v říjnu růst kolem 1 %.

Říjnový pokles hodnoty u našeho nejmladšího fondu Partners Dividend Selection je dán především poklesem akcií firmy GE, kde firma zhoršila svůj výhled pro výplatu dividend. Aktuální pokles vykompenzoval nadprůměrný růst ze září a od svého založení před 4 měsíci je fond téměř 1 % v plusu.

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*


Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vložen 1 komentář

Fandíme PISce a držíme palce 7STARS v obhajobě loňského prvenství :-)Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení
Nejsledovanější články na webu


Aktuální komentáře / diskuse

Pavel Bednář: Video ani zvuková stopa stále nefunguje, ani odkaz níže a to jsem na počítači. Mohli by jste mi pros... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Vladimír Weiss: Za mě palec nahoru! Hned mě napadla alegorie s Alzákem - a ten funguje podle všeho velmi dobře. více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Vladimír Weiss: Fandíme PISce a držíme palce 7STARS v obhajobě loňského prvenství :-) více
Říjen: dluhopisový Armagedon pokračuje

Karel Jiříček: Sympaťák to je a trendy, když vezmu, že takovýto look posbíral hodně preferenčních hlasů :) více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny