Claimer

Martin Mašát: Červenec, dolar v nemilosti a čekání na Godota

Červenec byl jedním z nejklidnějších měsíců za poslední rok. Akciové trhy čekaly na začátek období, kdy budou firmy publikovat nové finanční výsledky a motaly se kolem původních hodnot. Dluhopisy měly za sebou relativně plodný červen, kdy se po spekulacích o chování centrálních bank zvýšily výnosy, a tak v červenci jejich ceny stagnovaly. Pouze dolar pokračoval ve svém svižném oslabování a jen během července oslabil proti koruně skoro o 4 %.

Martin Mašát: Červenec, dolar v nemilosti a čekání na Godota

Za poslední měsíc bylo publikováno také několik zajímavých makroekonomických dat a analýz, mezi které patřila určitě nezaměstnanost v EU či analýza vývoje dolaru z pera Mezinárodního měnového fondu. V České republice všichni pro změnu diskutovali, jestli se centrální banka počátkem srpna osmělí a po deseti letech zvýší základní sazbu.

Osmělila se naše centrální banka? O kolik už máme levnější dolary oproti začátku roku? Začnou konečně dluhopisové fondy vydělávat? A propó, víte, že máme nový fond složený čistě z akcií? Toto a mnohem více se dozvíte v pravidelné měsíčním komentáři na stránkách Partners investiční společnosti (http://www.partnersis.cz/media/co-se-deje-na-trzich/vyvoj-financnich-trhu-v-cervenci-2017/).

Výkonnost fondů Partners za poslední rok

 

Fond

Červenec

Od počátku roku

Za poslední rok

Partners Universe 6

+0,2 %

+1,0 %

+2,3 %

Partners Universe 10

-0,9 %

-1,2 %

+2,2 %

Partners Universe 13

-0,9 %

-1,1 %

+2,8 %

Partners 7 Stars

-0,3 %

+0,4 %

+5,9 %

Partners Dividend Selection

-0,2 %*

-0,2 %*

-0,2 %*

*         Fond byl založen 21. 6. 2017.

Naše fondy v průběhu července i přes zvýšenou volatilitu u dluhopisů a nevýrazný růst akcií pouze nepatrně klesly. Důvodem je především otevřená pozice vůči dolaru, který jen za poslední měsíc oslabil o 4 %. Nicméně, tento extrémní posun vidíme jako příležitost k nákupu levnějších amerických aktiv.

V průběhu července byl založen nový čistě akciový fond Partners Dividend Selection, který investuje přímo do jednotlivých akcií. Strategií fondu je výběr akcií s optimální dividendovou politikou, které by měly být více odolné v obdobích krizí a měly by díky svému obchodnímu modelu dodávat stabilnější růst hodnoty.

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*


Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů


Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení

Aktuální komentáře / diskuse

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Michal Janata: Příště by nám mohl popřát třeba Al Capone více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Michal Janata: Nerozumím tomu, proč potřebujeme hrát tomuto podvodníkovi kašpárky v jeho propagandě. více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Adam Petráček: Dobrý den. Toto video bylo vždy užitečným nástrojem v přípravě k investiční certifikaci. Bohužel nyn... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Markéta Daxnerová: Dobrý den, pane Koubku, pokud jako poradce Partners potřebujete poradit v oblasti investic, obraťte ... více
Tabulka 4: Záporné sazby a spořivost, krachující evropské banky a ceny bytů