Claimer

Martin Mašát: Červen, centrální banky se probouzí

Máme za sebou červen, který přinesl pro finanční trhy několik zásadních zpráv. Asi nejdůležitější informací je, že se po mnoha letech pomalu probudila evropská a česká centrální banka, a začaly otevřeně hovořit o ukončení svých neotřelých měnových stimulů.

Martin Mašát: Červen, centrální banky se probouzí

Důvodů je hned několik od relativně vysoké inflace, přes vcelku solidní růst a nízkou nezaměstnanost. To rozhýbalo nejen trhy dluhopisové, ale i měnové, a stranou nezůstaly ani akcie.

Určitý efekt měly také volby ve Francii, které dopadly podle investorů nad očekávání. V USA jsme zase zaznamenali růst sazeb už dokonce nad 1 %, o čemž si v Evropě zatím můžeme nechat zdát, ale co není, může velice rychle přijít k nám.

Co zdražila prostořekost centrálních bank? Jsou konzervativní investoři letos šťastní? Bylo dobré mít doteď korunu či dolar? Jsou levnější dovolené? Toto a mnohem více se dozvíte v pravidelné měsíčním komentáři na stránkách Partners investiční společnosti (http://www.partnersis.cz/media/co-se-deje-na-trzich/vyvoj-financnich-trhu-v-cervnu-2017/).

Výkonnost fondů Partners za poslední rok

 

 

 

 

 

 

 

Fond

Červen

Od počátku roku

Za poslední rok

Partners Universe 6

-0,3 %

+0,9 %

+3,5 %

Partners Universe 10

-1,3 %

-0,3 %

+5,1 %

Partners Universe 13

-1,2 %

-0,2 %

+6,3 %

Partners 7 Stars

-1,1 %

+0,8 %

+10,0 %

Pokles cen dluhopisů a akcií na evropských trzích působil negativně i na naše fondy. Naštěstí byla většina cizoměnových investic zajištěna do české koruny, což fondům zajistilo zisky ze silnější koruny. Zvýšená volatilita na všech hlavních trzích (měnových, dluhopisových a akciových) snížila mírně hodnotu podílových listů, ale dostatečná diverzifikace a zajištění české koruny pokles minimalizovaly a fondy tak zůstaly blízko svým původním hodnotám a poklesly pouze asi o 1 %.

 

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*


Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů


Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení
Nejsledovanější články na webu


Aktuální komentáře / diskuse

Pavel Bednář: Video ani zvuková stopa stále nefunguje, ani odkaz níže a to jsem na počítači. Mohli by jste mi pros... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Vladimír Weiss: Za mě palec nahoru! Hned mě napadla alegorie s Alzákem - a ten funguje podle všeho velmi dobře. více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Vladimír Weiss: Fandíme PISce a držíme palce 7STARS v obhajobě loňského prvenství :-) více
Říjen: dluhopisový Armagedon pokračuje

Karel Jiříček: Sympaťák to je a trendy, když vezmu, že takovýto look posbíral hodně preferenčních hlasů :) více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny