Claimer

Martin Mašát: Červen, centrální banky se probouzí

Máme za sebou červen, který přinesl pro finanční trhy několik zásadních zpráv. Asi nejdůležitější informací je, že se po mnoha letech pomalu probudila evropská a česká centrální banka, a začaly otevřeně hovořit o ukončení svých neotřelých měnových stimulů.

Martin Mašát: Červen, centrální banky se probouzí

Důvodů je hned několik od relativně vysoké inflace, přes vcelku solidní růst a nízkou nezaměstnanost. To rozhýbalo nejen trhy dluhopisové, ale i měnové, a stranou nezůstaly ani akcie.

Určitý efekt měly také volby ve Francii, které dopadly podle investorů nad očekávání. V USA jsme zase zaznamenali růst sazeb už dokonce nad 1 %, o čemž si v Evropě zatím můžeme nechat zdát, ale co není, může velice rychle přijít k nám.

Co zdražila prostořekost centrálních bank? Jsou konzervativní investoři letos šťastní? Bylo dobré mít doteď korunu či dolar? Jsou levnější dovolené? Toto a mnohem více se dozvíte v pravidelné měsíčním komentáři na stránkách Partners investiční společnosti (http://www.partnersis.cz/media/co-se-deje-na-trzich/vyvoj-financnich-trhu-v-cervnu-2017/).

Výkonnost fondů Partners za poslední rok

 

 

 

 

 

 

 

Fond

Červen

Od počátku roku

Za poslední rok

Partners Universe 6

-0,3 %

+0,9 %

+3,5 %

Partners Universe 10

-1,3 %

-0,3 %

+5,1 %

Partners Universe 13

-1,2 %

-0,2 %

+6,3 %

Partners 7 Stars

-1,1 %

+0,8 %

+10,0 %

Pokles cen dluhopisů a akcií na evropských trzích působil negativně i na naše fondy. Naštěstí byla většina cizoměnových investic zajištěna do české koruny, což fondům zajistilo zisky ze silnější koruny. Zvýšená volatilita na všech hlavních trzích (měnových, dluhopisových a akciových) snížila mírně hodnotu podílových listů, ale dostatečná diverzifikace a zajištění české koruny pokles minimalizovaly a fondy tak zůstaly blízko svým původním hodnotám a poklesly pouze asi o 1 %.

 

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*


Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů


Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení
Nejsledovanější články na webu


Aktuální komentáře / diskuse

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Michal Janata: Příště by nám mohl popřát třeba Al Capone více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Michal Janata: Nerozumím tomu, proč potřebujeme hrát tomuto podvodníkovi kašpárky v jeho propagandě. více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Adam Petráček: Dobrý den. Toto video bylo vždy užitečným nástrojem v přípravě k investiční certifikaci. Bohužel nyn... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Markéta Daxnerová: Dobrý den, pane Koubku, pokud jako poradce Partners potřebujete poradit v oblasti investic, obraťte ... více
Tabulka 4: Záporné sazby a spořivost, krachující evropské banky a ceny bytů