Claimer

Martin Mašát: Duben byl ve znamení ukončení intervencí

Konec intervencí přišel přesně tak, jak jsme předpokládali, tedy počátkem dubna. Česká koruna bude nyní hledat svoji reálnou hodnotu, která bude zjevně silnější. Vedle tohoto kroku České národní banky ovlivnily dění na kapitálovém trhu i další domácí a zahraniční události.

Martin Mašát: Duben byl ve znamení ukončení intervencí

Česká republika potvrdila, že s nezaměstnaností opravdu problémy nemá. Statistický úřad totiž uvedl, že výše nezaměstnanosti je u nás 3,4 %, což je nejméně z celé evropské osmadvacítky. Zajímavá byla také výše inflace, která v posledních měsících prudce akceleruje a dosáhla již 2,6 % meziročně. A samotný začátek května přinesl překvapivou demisi Sobotkovy vlády. Tato informace má naštěstí jen malý vliv na ceny investic či kurz koruny.

V zahraničí proběhlo rovněž několik významných neboli kurzotvorných zpráv. Až nepřirozeně pozitivní vliv na cenu akcií mělo první kolo prezidentských voleb ve Francii. Ani prezident USA Trump nezahálel a vedle realizovaného útoku na Sýrii přislíbil snížení daní. 

O kolik tedy prozatím koruna posílila? Bude koruna posilovat stále nebo může i oslabit? Jaký vliv má konec českých intervencí na světové trhy? Jsou prezidentské volby ve Francii důležité? A co Trump, nenudí se? A co ropa, dluhopisy nebo akcie ve střední Evropě? Toto a mnohem více se dozvíte v pravidelné měsíčním komentáři na stránkách Partners investiční společnosti (http://www.partnersis.cz/media/co-se-deje-na-trzich/vyvoj-financnich-trhu-v-dubnu-2017-copy/).

Výkonnost fondů Partners za poslední rok

 

 

Fond

Duben

Od počátku roku

Za poslední rok

Partners Universe 6

+0,3 %

+0,9 %

+3,1 %

Partners Universe 10

+0,0 %

+1,8 %

+9,7 %

Partners Universe 13

-0,1 %

+2,0 %

+10,7 %

Partners 7 Stars

-0,5 %

+3,3 %

+13,7 %

 

Vzhledem k očekávané větší volatilitě koruny a jejímu posílení budeme zajišťovat většinu zahraničních investic v našich fondech. To by je mělo ochránit před oslabováním dolaru či eura resp. posilováním koruny. Především náklady na zajištění stojí za relativně nižší dubnovou výkonností. Od počátku roku jsou všechny naše fondy bezpečně v pozitivních číslech. Jsme i nadále negativní na ceny klasických dluhopisů, které přesně podle našich předpokladů a v souladu se strategií fondů od počátku roku klesají na hodnotě.

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*


Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů


Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení

Aktuální komentáře / diskuse

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Michal Janata: Příště by nám mohl popřát třeba Al Capone více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Michal Janata: Nerozumím tomu, proč potřebujeme hrát tomuto podvodníkovi kašpárky v jeho propagandě. více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Adam Petráček: Dobrý den. Toto video bylo vždy užitečným nástrojem v přípravě k investiční certifikaci. Bohužel nyn... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Markéta Daxnerová: Dobrý den, pane Koubku, pokud jako poradce Partners potřebujete poradit v oblasti investic, obraťte ... více
Tabulka 4: Záporné sazby a spořivost, krachující evropské banky a ceny bytů