Partners rádi pomáhají

Simona Mrázková | 26. 11. 2013 | Vstoupit do diskuze

Filip, Péťa a klienti stacionáře MIREA, to jsou lidé, kteří se dočkali pomoci od členů Partners Jana PANTŮČKA, Jiřího KÁRNÍKA a Vladimíra KLEMENTA, kterým není cizí lidské neštěstí. Obhájili věnování částky na podporu potřebným a rádi ukrojili i něco ze svého.

Jan PANTŮČEK (M3) o Filipu Sršňovi

Žádost o podporu malého Filipa přišla poprvé ze strany jeho babičky, mojí dlouholeté klientky. Filípek se narodil 5. listopadu 2010 s diagnózou dětské mozkové obrny. Dnes jinak mentálně zdravý Filip chodí pouze za pomoci chodítka. Pro jeho zdravotní stav jsou velmi prospěšná balanční cvičení na posílení a zpevnění těla. Zařídili jsme mu neurorehabilitační pobyt v centru ADELI v Piešťanech. Rozhodl jsem se rodině pomoci, především proto, že jako jejich finanční konzultant je znám velmi dlouho a vnímám je více jako přátele než jako klienty. „Sehnat v dnešní době příspěvek na tak drahou léčbu a rehabilitaci je nesmírně obtížné. Proto si moc vážíme finančního daru ze strany společnosti Partners a také bychom rádi poděkovali Janu Pantůčkovi za to, že to celé zrežíroval. Věříme, že i díky Vaší pomoci se nám podaří vrátit Filípka mezi zdravé děti,“ dojatě vyjádřily své poděkování maminka a babička Sršňovy.

Malý Filípek v Adeli

Vladimír KLEMENT (M3) o Petru Šauerovi

Není mi lhostejný osud lidí s handicapem, zvlášť když se jedná o malé dítě a je v našich silách mu tímto způsobem alespoň trochu zlepšit kvalitu života. Jedná se o projekt na podporu zdravotně postiženého osmiletého chlapce, který je kvůli své diagnóze – vrozené vývojové vadě mozku - od narození postižený, nemůže chodit a je odkázán pouze na pomoc rodičů. Zakoupením speciálního kočárku bude usnadněna přeprava, zlepšení mobility, a tím i možnost lepšího začlenění se do společnosti. Maminka se o syna musí starat čtyřiadvacet hodin denně a otec zůstal jediným nositelem příjmu. Z těchto důvodů je pořizovací částka poměrně značná část rodinného rozpočtu. Je důležité, abychom i v této uspěchané době podporovali děti, které nemají tolik štěstí a musí se každodenně prát se svým handicapem.

Vladimír Klement alespoň na chvíli rozzářil oči rodině Šauerů

Jiří KÁRNÍK (C) o pomoci klientům stacionáře MIREA

Hlavním cílem projektu je prostřednictvím zavedení pravidelné muzikoterapie zlepšit kvalitu života klientů s mentálním postižením ve stacionáři MIREA, a to za použití vlastních hudebních nástrojů. Působení hudby má pozitivní vliv na fyziologickou, emociální a smyslovou oblast člověka s mentálním postižením. Muzikoterapie nabízí metody a prostředky pro rozvoj jemné a hrubé motoriky, pomáhá navazovat přátelské vztahy mezi klienty a může snížit jejich agresivní projevy. Líbilo se mi, že lidé, kteří ji před několika lety založili, stále stojí v jejím čele a jejich děti ji pravidelně navštěvují. Úžasným zážitkem pro mě bylo, když jsem klienty organizace slyšel hrát na prvním setkání. Jejich hudba ve mně probouzela velmi příjemné pocity, navíc jsem byl překvapen, kolik pozitivních efektů jim přináší. Při předání šeku jsem i já dostal do ruky hudební nástroj a aktivně jsem se zapojil do vystoupení, které bylo pro mě přichystané.  „Je to úžasné. S nadšením přijímáme finanční dar na realizaci projektu. Hudební aktivity patří mezi  nejoblíbenější činnosti ve stacionáři a jsme rádi, že můžeme zakoupit nové  hudební nástroje a realizovat pravidelně muzikoterapii,“ za všechny vyjádřila upřímné díky Marcela Kolmanová, ředitelka organizace MIREA.

Jiří Kárník ve stacionáři MIREA

99

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: