Claimer

Na Sicílii s Hypoklubem a zpátky do pražské vichřice

Pět dní na vyhlášeném ostrově jako odměna pro čtyřicet borců z Hypoklubu, kterým se nejvíc dařilo v hypotékách. Sicílie má dlouhou a pohnutou historii, to jsme poznali hned na úvod v Palermu. A také vynikající místní kuchyni!

Na Sicílii s Hypoklubem a zpátky do pražské vichřice

Kdo nebyl na Sicílii, ten nepoznal celou Itálii. Tahle brána mezi Evropou a Afrikou má svoji zvláštní atmosféru. Kopcovitý ostrov vyhlášený olivami, mandlemi, mramorovými chrámy, ovocnými likéry a specifickým vínem marsalou. A také mafií. S tou jsme se ale nesetkali…snad.

Palermo – město chrámů a úzkých uliček

Ale jedno po druhém. Naše cesta po Sicílii nemohla začít nikde jinde než v jejím divokém srdci – v Palermu. Návštěvy mramorových kostelů, na kterých se podepsal zub času, předznamenal už skvělý hotel se schody z červeného mramoru, patinovanými zlatými zrcadly a polstrovanými židlemi.

Úvodní ochutnávka skvělé kávy doplněná typickým cukrovím z marcipánu a tužšími trubičkami byla jen předzvěstí místní skvělé kuchyně. Pravidelné vynikající tří až čtyřchodové obědy a večeře sestávající z těstovin s rajčaty, lasagněmi, hovězími plátky na víně, ale i mečounem či chobotnicemi nešlo ke konci téměř zvládat. Většina si odvážela nejen zavazadla vážící více o lahve s marsalou, ale i sami sebe těžšími i pár kilo.

Vše navíc doplněné místním skvělým vínem. Návštěvy vinných sklepů byly ostatně také v programu. Jednou jsme koštovali bílé a červené během večeře na kamenné farmě s pořádnými zdmi, podruhé mohl Mike Oppl okukovat sudy konkurence ve městě Marsala, kde jsme ochutnávali likérové víno - marsalu.

 

A bylo toho ještě více. Pokračování v zimním čísle časopisu JsmePartners.

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů


Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení
Nejsledovanější články na webu


Aktuální komentáře / diskuse

Pavel Bednář: Video ani zvuková stopa stále nefunguje, ani odkaz níže a to jsem na počítači. Mohli by jste mi pros... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Vladimír Weiss: Za mě palec nahoru! Hned mě napadla alegorie s Alzákem - a ten funguje podle všeho velmi dobře. více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Vladimír Weiss: Fandíme PISce a držíme palce 7STARS v obhajobě loňského prvenství :-) více
Říjen: dluhopisový Armagedon pokračuje

Karel Jiříček: Sympaťák to je a trendy, když vezmu, že takovýto look posbíral hodně preferenčních hlasů :) více
Nový maskot Partners se představuje. Seznamte se!

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny