Claimer

Mezinárodní konference EFPA: Tradice v novém formátu

Již pošesté se konala konference EFPA, která sdružuje ty nejlepší z oboru finančního poradenství. Letos ale v trochu jiném kabátě, čemuž odpovídá i název: VI. mezinárodní konference EFPA Česká republika 2.1. Ptáte se, co znamená to „2.1“?

Mezinárodní konference EFPA: Tradice v novém formátu

V Clarion Congress Hotelu Praha bylo ve středu 20. 9. poměrně rušno. Ze všech koutů Česka se tam sjelo na 300 účastníků, převážně finančních poradců, kteří se honosí titulem EFA, a tím se řadí mezi profesionály v oboru.

6. ročník s přívlastkem 2.1 vyjadřuje, že konference vstoupila do nové éry v lepší a zajímavější verzi. A skutečně! Letošní konference byla nejen nabitá, co se programu týká, ale nabrala i sociální rozměr. Za každého návštěvníka putovalo 50 korun na Projekt Šance.

Úvodního slova se ujala prezidentka EFPA ČR Marta Gellová, která se členy rady hovořila o světových novinkách i o zemi OZ (odborných zkoušek). Michal Šrubař mj. připomněl, že EFPA získala akreditaci certifikátu EFP (European Financial Planner), což ocenila většina poradců. „Certifikát EFP je dalším významným krokem, jak prohloubit a rozšířit své znalosti. A samozřejmě velká prestiž,“ zhodnotil Vladimír Weiss, EFA poradce. 

Od finančního plánování k robotizaci

Dále vystoupilo 6 zahraničních řečníků (z Německa, JAR, VB, Holandska, Rakouska i Slovenska), takže kromě načerpání mezinárodních poznatků, si všichni mohli prověřit i jazykové dovednosti. V rámci bloku Zkušenosti zahraničních kolegů mluvili na téma Od finančního poradenství k plánování. S přítomnými se podělili i o to, jak se pracuje s klienty právě v jejich zemi a zdá se, že přístup zahraničních kolegů se příliš neliší od toho českého. 

Po smršti informací přišlo na řadu občerstvení, po němž následovala další bomba (tentokrát nekalorická) v podobě prezentace Vladimíra Pikory z Next Finance. Vladimír se věnoval Čtvrté průmyslové revoluci a budoucnosti finančního sektoru, konkrétně třeba robotizaci. V jeho přednášce např. zaznělo, že rutinní činnosti v budoucnu zvládne obstarat stroj, čímž sice ubyde pracovních míst, ale zároveň se lidem otevře prostor pro kreativitu a nové pozice. 

Workshopy, energická diskuze i tombola  

Po vydatném obědě na návštěvníky čekalo 8 odborných workshopů probíhajících paralelně ve 2 sálech. Probíraly se alternativní investice, servisní poradenství i budoucnost finančního trhu. Workshopy si připravili např. Brandon Zietsman z PortfolioMetrix, Richard Siuda (Conseq) nebo Lukáš Kaplan z EUCS se Zdeňkem Slukou (Broker Trust).

V panelové diskuzi se debatovalo o Portfoliu služeb finančního poradce 2.1 např. s Vítem Mikoláškem či Jiřím Patákem. A opět došlo na roboty a moderní technologie, které sice poradcům budou oporou, ale vytlačit je rozhodně nemohou. Konferenci uzavřel Emanuele Carluccio, místopředseda EFPA Europe.

EFA poradce Jiří Kubík, který se na programu konference podílel, řekl: „Tento ročník předčil všechny ostatní. Díky workshopům a zahraničním hostům si každý vybral, co ho nejvíce zajímá. Pevně věřím, že se EFPA konference bude zlepšovat i v příštích letech.“

Po oficiálním programu následoval společenský večer, kde si přítomní mohli vyměňovat „know-how“, dělit se o své zážitky z praxe a taky vyhrát v tombole. Už teď jsme zvědaví na 7. ročník!

 
 
Tisknout  Poslat emailem 
*
*
*


Vložit Komentář / Pro psaní a čtení komentářů se musíte přihlásit

Vloženo 0 komentářů


Vítejte na webu JsmePartners!

Nacházíte se na interním webovém portálu společnosti Partners určeném především pro poradenskou síť. Pokud hledáte korporátní web Partners... Přejít na web Partners.czSledujte naše finanční magazíny!

 

Peníze.cz Finmag


Nejnovější magazín ke stažení

Aktuální komentáře / diskuse

Sáva Střelec: 👍 Jsem rád, že měl někdo koule na to reagovat. Vidím to stejně. Takže tady taky jedna malá účelovka:... více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Michal Janata: Příště by nám mohl popřát třeba Al Capone více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Michal Janata: Nerozumím tomu, proč potřebujeme hrát tomuto podvodníkovi kašpárky v jeho propagandě. více
Andrej Babiš pro Partners: Byznysmen by měl mít hlavně sny

Adam Petráček: Dobrý den. Toto video bylo vždy užitečným nástrojem v přípravě k investiční certifikaci. Bohužel nyn... více
INVESTIČNÍ CERTIFIKACE

Markéta Daxnerová: Dobrý den, pane Koubku, pokud jako poradce Partners potřebujete poradit v oblasti investic, obraťte ... více
Tabulka 4: Záporné sazby a spořivost, krachující evropské banky a ceny bytů