Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Máme tu normální akciovou korekci či medvědí trh?

Martin Mašát | 17. 12. 2018 | Vstoupit do diskuze

Od listopadu se očekávalo hodně. Po prudké říjnové korekci cen akcií se čekalo, zda se potvrdí, že šlo jen o zdravý propad způsobený vyššími výnosy dluhopisů nebo o začátek dlouhodobějšího trendu na akciových trzích.

Máme tu normální akciovou korekci či medvědí trh?

Bojovalo se na dvou frontách, ale horší makroekonomická čísla nepřebila pozitivnější zprávy z politiky a mezinárodního obchodu. Vítěz je prozatím nejasný.

Dluhopisové trhy byly ovlivněny především nižší inflací či zpomalením indexů sentimentu, což pomohlo k růstu jejich ceny resp. k poklesu výnosů. Co se týče koruny, tak je stále ve vleku negativní nálady vůči menším měnám a navzdory všem prognózám ne a ne posílit.

Blíží se Evropa do recese? Zatápí Italové jen sobě nebo všem? Je Brexit pozitivní věc? Spadly akcie náhodou? A budou padat dál? Existují u nás nezaměstnaní? A co v USA? Zdraží Trump čínské zboží? Už je koruna konečně silná? Co to dělá s úroky? Toto a mnohem více se dozvíte v pravidelné měsíčním komentáři na stránkách Partners investiční společnosti (http://www.partnersis.cz/media/co-se-deje-na-trzich/vyvoj-financnich-trhu-v-listopadu-2018/).

Výkonnost fondů Partners za poslední rok

Fond

Listopad

Od počátku roku

Za poslední rok

Partners Bond Opportunity*

+0,2 %

+0,2 %

+0,2 %

Partners Universe 6

-0,6 %

-3,0 %

-3,3 %

Partners Universe 10

+0,0 %

-0,9 %

-1,1 %

Partners Universe 13

-0,3 %

-1,3 %

-1,5 %

Partners 7 Stars

-0,8 %

-3,4 %

-2,7 %

Partners Dividend Selection

-0,3 %

-4,3 %

-5,2 %

*Fond byl založen 14. listopadu 2018.

Zvýšená volatilita akciových trhů se projevila i na výkonnosti našich dynamických a vyvážených fondů. Nicméně, listopadový pokles hodnoty byl pouze nepatrný. Ani od počátku roku není výsledek nijak tragický ve srovnání s hrozivými poklesy některých trhů včetně dluhopisových. Projevuje se tak vliv dostatečné diverzifikace a zaměření na silné trhy.

V listopadu jsme založili nový fond zaměřený čistě na dluhopisy Partners Bond Opportunity, který by neměl takřka reagovat na zvýšenou volatilitu či pohyby cen akcií. Prozatím přinesl klientům mírný zisk 0,2 %.

2

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK

Open seminář Bořivoje Beránka

Máte zájem o seminář: