Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kam se hrabe krize Řecka, máme tu Itálii

Martin Mašát | 12. 6. 2018 | Vstoupit do diskuze

Květnové pohyby na finančních trzích byly naprosto učebnicové, takže stačilo sledovat zprávy a člověk přesně věděl, co se v nejbližších dnech s cenami aktiv stane. Hlavním hybatelem nebyly tentokrát centrální banky, ale Italové a jako obvykle prezident Trump.

Kam se hrabe krize Řecka, máme tu Itálii

Italové se do pozornosti analytiků a médií dostali hlavně tím, že opět nedokázali sestavit vládu a další pokus dostaly do ruky nesystémové strany a jejich plány vystrašily takřka všechny ekonomy. Není divu, že ožily dluhopisové trhy a ani akcie nezůstaly úplně v klidu. Trump se naopak zase pustil do Iránu a rozvibroval ceny ropy.

Výsledkem byla korekce cen akcií v Evropě a nerozvinutých zemích, propad kurzu jejich měn, pokles cen dluhopisů Itálie a zdražení německých státních dluhopisů.

Proč 5* není vždy to nejlepší? Chcete vidět názorný příklad, proč někdo platí vyšší úroky? Kdo je „in“ euro nebo dolar? Budou se u nás zvedat sazby? Proč zdražují dovolené a benzín? Toto a mnohem více se dozvíte v pravidelné měsíčním komentáři na stránkách Partners investiční společnosti.

Výkonnost fondů Partners za poslední rok 

Fond

Květen

Od počátku roku

Za poslední rok

Partners Universe 6

-0,6 %

-1,2 %

-1,3 %

Partners Universe 10

+2,1 %

+0,7 %

-1,5 %

Partners Universe 13

+1,6 %

+0,4 %

-0,9 %

Partners 7 Stars

+2,1 %

-0,4 %

+0,0 %

Partners Dividend Selection

+1,5 %

+1,3 %

+0,4 %*

*         Fond byl založen 21. 6. 2017.

Posilování dolaru a necitlivost amerických trhů na turbulence v Evropě pomohla v květnu ke zhodnocení našim dynamickým fondům. Od počátku roku mají 3 naše fondy kladnou výkonnost, což není v současnosti běžným jevem. Hlavním důvodem je náš negativní pohled na dluhopisy, které stále ztrácejí, důsledné dodržování diverzifikace akciových trhů a otevřená pozice v dolaru.

Náš konzervativní fond Partners Universe 6 nepatrně ztratil a důvodem je právě pokles cen dluhopisů a evropských akcií.

 

2

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK