Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Brutálně krvavý masakr na burze…

Aleš Tůma | 16. 2. 2018 | Vstoupit do diskuze

Minulý týden vycházely palcové titulky o „nejhorších propadech akcií od roku 2011“. Na začátku února americké akcie skutečně po nezvykle dlouhém období klidu zaznamenaly největší *jednodenní* pokles od srpna 2011. Z dlouhodobějšího pohledu ale nešlo o nic výjimečného.

Brutálně krvavý masakr na burze…

Za posledních 7 let trh několikrát propadl stejně nebo i více (na grafu viz červeně znázorněnou vzdálenost od maxima). Co z toho plyne?

Asi jen to, že jakoukoliv informaci o trhu lze formulovat tak, aby vyzněla strašidelně. V behaviorálních financích se tomu říká „formulační zkreslení“. Můžou akcie dočasně klesnout víc? Samozřejmě ano, to je zkrátka život. Nenechte se ale strašit finančními šarlatány, kteří tvrdí, že „všechno zkrachuje“, nebo že zrovna oni umí na trh vyzrát.
3

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK