Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pokles cen akcií pokračuje. Živí ho Trumpova cla

Martin Mašát | 23. 4. 2018 | Vstoupit do diskuze

Zatímco únorová korekce cen akcií byla obecně vnímána jako zdravá záležitost způsobená spíše technickými faktory, tak pokles cen v březnu byl o něčem jiném. Náladu investorů bez skrupulí odstřelil prezident USA Donald Trump.

Pokles cen akcií pokračuje. Živí ho Trumpova cla

Ten v rámci svých slibů na podporu lokálního průmyslu přislíbil zavedení cel. Investoři se hromadně lekli, protože to může vést až k obchodním válkám, které poškodí všechny.

Náladě nepomáhala ani aféra Facebooku či výsledek italských voleb. Není se co divit, že výsledná čísla akciových trhů byly v březnu opět v červeném. Mírné zisky po dlouhé době zaznamenaly dluhopisy, které těžily z přesunu investorů do bezpečnějších aktiv. Zvýšená poptávka tlačila níže výnosy resp. výše ceny.

Co se týče měnových kurzů, tak v březnu nenastaly žádné větší posuny a to ani navzdory dalšímu zvýšení sazeb v USA a holubičímu tónu z naší centrální banky.

Kolikrát se ještě letos v ČR zvýší úroky? Kde bude kurz koruny k euru na konci roku? Dělá Trump dobře, že zavádí cla?  Co dluhopisy, mají našlápnuto k dobrým číslům? Toto a mnohem více se dozvíte v pravidelné měsíčním komentáři na stránkách Partners investiční společnosti (http://www.partnersis.cz/media/co-se-deje-na-trzich/vyvoj-financnich-trhu-v-breznu-2018/).

Výkonnost fondů Partners za poslední rok

graf

Fond

Březen

Od počátku roku

Za poslední rok

Partners Universe 6

-0,8 %

-1,3 %

-0,8 %

Partners Universe 10

-1,6 %

-3,4 %

-6,2 %

Partners Universe 13

-1,9 %

-3,4 %

-5,7 %

Partners 7 Stars

-3,3 %

-5,7 %

-7,1 %

Partners Dividend Selection

-2,4 %

-4,8 %

-5,7 %*

  • * Fond byl založen 21. 6. 2017.

Únorový pokles cen akcií jsme využili k navýšení akciových pozic v portfoliích. Největší propad zaznamenal fond Partners 7 Stars, který klesl o 3,3 %. Menší pokles zažily vyvážené fondy Partners Universe 10 a 13, kde byl pokles rizikové složky zpomalen růstem konzervativní části portfolia.

Mírně zápornou výkonnost měl i nejkonzervativnější fond Partners Universe 6, což bylo opět způsobeno korekcí rizikové akciové složky v souladu s všeobecným pohybem trhů.

2

Komentáře

Celkem 0 komentářů v diskuzi

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK